LV
RU

Izdrukā kuponu un saņem atlaides!

Izdrukā kuponu un saņem atlaides! Jums ir vienreizīga iespēja tikt ar vienu šāvienu uzreiz pie četriem zaķiem, lai parūpētos par savu veselību un labsajūtu! 


Latvijas aptieka kopā ar E. Gulbja laboratoriju piedāvā izmantot atlaižu kuponu „četri vienā” – lai noskaidrotu, vai D vitamīns un selēns organismā ir normā, kā arī ļoti izdevīgi iegādātos vadošo zīmolu kosmētiku un uztura bagātinātājus ar selēnu. 


Kuponu bez maksas varat saņemt ikvienā Latvijas aptiekas aptiekā vai izdrukāt www.latvijasaptiekas.lv, lejuplādējot kuponu šeit.

Zviedru kardiologi izdevumā International Journal of Cardiology ir publicējuši sava pētījuma rezultātus, kas apliecina, ka, paaugstinot selēna un koenzīma Q10 koncentrāciju organismā, uzlabojas sirds veselības stāvoklis. Skandināvijas un arī Baltijas valstīs tas ir aktuāli. Pagaidām tikai Somijā situācija ir uzlabojusies, jo tur tika ieviesta obligātā lauksaimniecības mēslojumu bagātināšana ar selēnu, lai paaugstinātu šī mikroelementa līmeni graudaugu kultūrās. Pasaules veselības organizācija to atzinusi par vienu no būtiskām uztura sastāvdaļām, kas piedalās svarīgās organisma funkcijās, palīdz aizsargāt šūnas no oksidatīvā stresa, tāpēc pieaugušam cilvēkam dienā vajadzīgi 0,02–0,10 mg selēna. 

Savukārt D vitamīns gādā par šūnu atjaunošanos, hormonu sintēzi un normālu imūnsistēmas darbību, būtiski samazina ādas novecošanās procesus, un tas nepieciešams arī kauliem.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.