LV
RU

Latvijas aptiekas atbalsta programma 1. un 2. tipa diabēta pacientiem

Latvijas aptiekas atbalsta programma 1. un 2. tipa diabēta pacientiem Atbalsta projekts sadarbībā ar Akcentum un Aquamed®


I tipa diabēta pacientiem dāvana – Akcentum D vitamīns, 10 ml un Aquamed® konfektes, kas satur dabīgu saldinātāju – bērzu cukuru*.

II tipa pacientiem dāvana – Akcentum D vitamīns, 10 ml, un Aquamed® konfektes, kas satur dabīgu saldinātāju – bērzu cukuru*.

Lai saņemtu dāvanu , pacientam Latvijas aptiekā jāuzrāda recepte (elektroniskā vai papīra formāta), attiecīgi:

I tipa diabēta pacienti – insulīna iegādei, kas apliecinās, ka minētā persona ir 1. tipa diabēta pacients;
II tipa pacienti – recepte medikamentam, kas tiek izmantots 2. tipa diabēta pacientu ārstēšanā.

* Akcija spēkā līdz 2018. gada 30. aprīlim vai kamēr aptiekā ir pieejamas dāvanas.

Katram pacientam tiek izsniegts viens dāvanu komplekts. Fotogrāfijām ir ilustratīvs raksturs.

Akcentum Vitamīns D3 ir uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.