LV
RU
Pastāvīgo klientu programma » Sadarbības partneri

Protezēšanas un ortopēdijas centrs
Protezēšanas un ortopēdijas centrs

Latvijas aptiekas Sudraba kartes īpašniekiem:
-5% atlaide visām tirdzniecībā esošajām precēm centra veikalā Rīgā, Pērnavas ielā 62.

Plašāka informācija par centru un tā pakalpojumiem pieejama - Protezēšanas un ortopēdijas centrs

AS Protezēšanas un ortopēdijas centrs (turpmāk tekstā – POC), laika gaitā ir attīstījies un var lepoties ar plašu uzņēmuma darbības virzienu klāstu – tirdzniecība, ražošana, dienas stacionāra pakalpojumi, konsultāciju sniegšana, noma un valsts apmaksāto palīglīdzekļu saņemšana.


Tirdzniecība 

POC veikala preču klāsts ir ļoti plašs, tādēļ pastāstīsim par galvenajām grupām.

Ortopēdiskās zolītes, ieliktņi un apavi

Gadījumos, kad ir plakanā pēda vai citas izplatītas problēmas, iespējams izmantot ortopēdiskās zolītes, ko nozīmē speciālists, vai cilvēks pats var izvēlēties standarta zolīti. Deformāciju gadījumos palīdz ieliktņi un apavi. Silikona ieliktņi/starplikas palīdzēs pirkstu deformāciju gadījumos, bet ar apaviem var risināt šādas problēmas:

• kauliņu, pirkstu deformācija;
• potīšu deformācija;
• jutīga pēda;
• plata pēda ar augstu pacēlumu;
• liels kājas izmērs;
• cukura diabēts;
• citas problēmas (lūzumi, pēdu ortozes utt.)

Ja neesat pārliecināti, pie kāda speciālista vērsties, rekomendējam apmeklēt mūsu tehnisko ortopēdi Danu Lazdiņu, kas paskaidros jūsu problēmas un palīdzēs izvēlēties zolītes/apavus.

Ortozes

Ortozes ir ārējs palīglīdzeklis funkcionālu sāpju samazināšanai un/vai kustību apjoma uzturēšanai. Ir svarīgi lietot ortozes atbilstoši speciālista ieteikumiem. Tām ir jābūt atbilstošām izmēram un jāpilda paredzētais uzdevums. Pie mums var pasūtīt šādas ortozes: krītošai pēdai, potītei, celim, trūces bandāžas, korsetes/ jostas, stājas korektorus, ortozes roku locītavām un kaklam.

Fizioterapija

Visbiežāk preces no šīs grupas iesaka fizioterapeits vai cits speciālists, kas ir konsultējis pacientu. Šī nozare ir ļoti plaša, un tajā pieejamie palīglīdzekļi palīdz cilvēkiem atgūt zaudēto kustības funkciju vai mazināt tās deficītu. POC preču klāsts: teipi, dažādas bumbiņas, pilates, spilveni sēdēšanai, masāžas riņķi, paklāji pēdu masāžai un vingrošanai, akupresūras paklāji, vingrošanas nūjas, masāžas rīki, vingrošanas lentes, hanteles un daudzi citi fizioterapijā izmantojami piederumi. Pārvieto šanās palīglīdzekļi Dzīves situācijās, kad cilvēkam ir grūtības pārvietoties, tiek piedāvāti palīglīdzekļi, kas atvieglos ikdienas gaitas. Spieķi, kruķi, kvadripodi, staigāšanas rāmji, rolatori, riteņkrēsli un elektriskie skūteri – tas viss ir pieejams pie mums!

Noma

Ja kāds palīglīdzeklis ir nepieciešams tikai noteiktu laika periodu, izdevīgāk to iznomāt nekā pirkt. Piedāvājam nomā visus pārvietošanās palīglīdzekļus un arī funkcionālo gultu pacientu aprūpei.

Aprūpe

Aprūpes palīglīdzekļu mērķis ir palīdzēt pacientiem viņu pamatvajadzību nodrošināšanā. Šādiem mērķiem piedāvājam:

• dažādu formu un izmēru pozicionēšanas spilvenus, kas paredzēti, lai novērstu spiedienu un ārstētu;
• pretizgulējumu matračus un riteņkrēslu spilvenus (paredzēti pacientiem, kas ilgstoši atrodas guļus vai sēdus pozīcijā, lai aizkavētu izgulējumu veidošanos). Piedāvājam arī aizsargus izgulējumu profilaksei;
• rokturus, kas pieskrūvējami pie sienas/grīdas un atvieglo piecelšanos, apsēšanos;
• vannas/dušas krēslus, lai atvieglotu mazgāšanos;
• podu paaugstinātājus (visbiežāk izmantojami pēc gūžu operācijām vai gadījumos, kad pārlieku zema nosēšanās sagādā grūtības);
• tualetes krēslus, urīntraukus, ūdensnecaurlaidīgus palagus un drānas;
• funkcionālās gultas, pacēlājus pacientu pārvietošanai un speciālus traukus ikdienas lietošanai.

Ražošana

POC darbības joma ir arī palīglīdzekļu ražošana pēc individuāla pasūtījuma. Lielu deformāciju gadījumos pacienti nespēj piemeklēt gatavus apavus, tādēļ pasūta tos individuāli pie speciālista. Piedāvājam izgatavot arī ortozes, bandāžas u. tml. – pacienti izvēlas palīglīdzekļu izgatavošanu dažādu iemeslu dēļ, piemēram, pārlieku liels izmērs vai uzticība tikai mūsu ražotajām precēm, vai vienkārši no gatavās produkcijas nekas neliekas atbilstošs. Un, protams, protezēšana. Mēs izgatavojam koka, ādas stieņu, modulārās un vācu protēzes amputācijas gadījumiem.


Valsts programma

Daļu no nepieciešamajiem palīglīdzekļiem iespējams saņemt ar valsts finansējumu.
POC piedāvā šādus palīglīdzekļus:
• gatavi ortopēdiskie apavi;
• individuāli klientam izgatavoti ortopēdiskie apavi;
• krūšu protēzes;
• modulārās apakšējo ekstremitāšu protēžu sistēmas;
• augšējo ekstremitāšu protēžu sistēmas;
• koka protēzes;
• ādas-stieņu ortozes.

Lai iestātos rindā uz valsts apmaksāta tehniskā palīglīdzekļa saņemšanu, vajadzīgs ārsta atzinums par tā nepieciešamību un jāuzraksta iesniegums, kas jāiesniedz Vaivaru Tehnisko palīglīdzekļu centrā atbilstoši viņu norādēm.

JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.