LV
RU
Veselība » Tēmas » Māmiņas un bērna veselība
Kas ir labās baktērijas un kā tās var palīdzēt?

Kas ir labās baktērijas un kā tās var palīdzēt?

2016-10-24 12:22:21

Dažādos medijos arvien biežāk tiek pieminētas cilvēka organismam nepieciešamās labās baktērijas, taču ne vienmēr ir gluži skaidrs, kas tās ir un kādos dzīves gadījumos nepieciešamas. Lielākoties dilemmas priekšā ir jaunās māmiņas, kas vēlas nodrošināt vislabāko aprūpi savam mazulim, tāpēc dr. DINA KRŪZE, neonatoloģe, pediatre Jūrmalas slimnīcā, izskaidros svarīgāko par pienskābo un bifidobaktēriju lietošanu. 

Lasīt tālākJAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.