LV
RU
Veselība » Tēmas » Sirds un asinsvadi
SIRDS atsaucas uz visu!

SIRDS atsaucas uz visu!

2018-05-07 11:44:46
Sirdi ietekmē itin viss, kas ar mums ik mirkli notiek – fiziski, garīgi, emocionāli, pat domās. Sirds ir īpaša, tāpēc arī prasa īpašu attieksmi! Lasīt tālāk
Ehokardiogrāfija – mūsdienīga sirds izmeklēšanas metode

Ehokardiogrāfija – mūsdienīga sirds izmeklēšanas metode

2016-09-02 11:43:23

Esiet pazīstami: kardiologs, ehokardiogrāfijas speciālists Dr. AINĀRS RUDZĪTIS, kurš tagad konsultē arī Medicīnas sabiedrībā ARS.

Lasīt tālāk
Saudzē veselību jau no jaunības!

Saudzē veselību jau no jaunības!

2015-05-01 12:09:07

Saudzē veselību jau no jaunības! Šo padomu Rīgas Veselības centra filiāles Imanta ģimenes ārsts IGNĀTIJS KUĻIŠOVS dod gan saviem pacientiem, gan mūsu lasītājiem. Viņš, pieredzējis mediķis, novērojis – sūdzības par sirds problēmām ģimenes ārsta praksē ieņem ievērojamu vietu.

Lasīt tālāk
Vai jūtamies droši par savu sirdi?

Vai jūtamies droši par savu sirdi?

2014-11-27 19:37:52

Dr. VITA VESTMANE, kardiologs, internists, Veselības centrs Vivendi

Viens no cilvēka dzīvībai svarīgajiem orgāniem ir sirds un asinsvadi, tāpēc par tiem  ir jārūpējas jau no mazotnes. Taču ne katrs to dara, palielinot risku saslimt ar sirds asinsvadu (kardiovaskulārām) slimībām. Sirdi un asinsvadus dēvējam ne tikai par fiziskiem orgāniem, bet arī par mīlestības un dzīvības simbolu, bet asinis par dvēseles un dzīvības enerģijas nesēju. Tādēļ nav brīnums, ka tieši par sirds – dzīvības avota – veselību runājam daudz.

Lasīt tālāk
Hipertensijas savaldīšana

Hipertensijas savaldīšana

2014-10-13 09:10:14
Hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens ir viltīga kaite, kas izraisa dažādas komplikācijas citos orgānos. Kā no tās izvairīties? Lasīt tālāk
Mūsdienīgs medikaments ar senu vēsturi

Mūsdienīgs medikaments ar senu vēsturi

2014-05-23 09:03:03

Pēdējā laikā daudz dzirdēts par aspirīnu, par pētījumiem onkoloģijā, kuros izmanto aspirīnu, bet vai ziniet, ka šim medikamentam ir vairāk kā 100 gadus sena pagātne?

Lasīt tālākJAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.