LV
RU
Veselība » Tēmas » Kaulu un locītavu sistēma
Darbs no mājām. Cieš mugurkauls.

Darbs no mājām. Cieš mugurkauls.

2023-11-01 10:13:06

Laikā, kad Covid-19 pārņēmis pasauli, lielai daļai biroja darbinieku mājas kļuvušas arī par darba telpām, kur jāatrod vieta gan galdam un datoram, gan krēslam un jāparedz arī atbilstošs apgaismojums. To visu jāspēj sabalansēt, lai nekaitētu muguras un cilvēka kopējai veselībai.

Lasīt tālāk
Marts – KAULU un LOCĪTAVU  veselības mēnesis

Marts – KAULU un LOCĪTAVU veselības mēnesis

2023-04-03 20:31:20
KAULI. Cilvēka skeletā ir apmēram 206 kauli, un kaulu sistēma veido stingru un kustīgu ķermeņa karkasu. Lasīt tālāk
Kolagēns

Kolagēns

2021-10-06 08:45:45
Kolagēns – galvenā saistaudu sastāvdaļa – ir organismā visvairāk sastopamais proteīns, atrodas ādā, asinsvados un kaulos, nodrošina ādas struktūru un stiprina kaulus. 

Lasīt tālāk
Veselībai un labsajūtai – FIZIOTERAPIJA

Veselībai un labsajūtai – FIZIOTERAPIJA

2021-03-03 10:45:55

Ja saslimšana vai ievainojums ierobežo spēju kustēties un veikt ikdienas funkcionālās darbības, tad noder fizioterapija. To arī izmanto, lai novērstu kustību zudumu, vēl pirms tas noticis.

Lasīt tālāk
Kā saglabāt kustību brīvību

Kā saglabāt kustību brīvību

2018-03-19 08:10:28

Kolagēns- mūsu jaunības olbaltumviela

Lasīt tālāk
11 fakti par kauliem

11 fakti par kauliem

2016-10-03 12:04:58
1. Kaulu – izturīgu, bet elastīgu saistaudu – skaits katram cilvēkam var būt atšķirīgs un mainās atkarībā no vecuma un iedzimtības īpatnībām. Jaundzimušajiem ir apmēram 270 kaulu. Pārkaulošanās jeb osifikācijas gaitā tie saplūst, un pieaugušam cilvēkam ir tikai 206 atsevišķi kauli. Lasīt tālāk
Sarežģītā vertikāle

Sarežģītā vertikāle

2015-10-22 15:51:24

Mugurkaulā atrodas muguras smadzenes, kas kontrolē visu organisma darbību un dod tam komandas – elpot, kustināt rokas un kājas, darboties orgāniem –, tāpēc šī mūsu vertikāle ir ļoti svarīga!

Lasīt tālāk
Jauna pieeja osteoartrīta ārstēšanā

Jauna pieeja osteoartrīta ārstēšanā

2015-03-09 11:06:09

Laikus neārstēts osteoartrīts – tas ir ceļš uz invaliditāti vai locītavu endoprotezēšanas operācijām. Traumatalogs-ortopēds, artrosko­pis­kās ķirur­ģijas speciālists dakteris Arnolds Skirmanis atklāj, kā modernas zāles var palīdzēt saglabāt locītavas.

Lasīt tālākJAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.