LV
RU

2020.

2020. Jau no pieredzes zinām, ka ir zīmīgi gadskaitļi. Leģendārais gaišreģis Eižens Finks savulaik pareģoja Latvijas neatkarības atjaunošanu – ka tas notiks tad, kas gadskaitlis būs vienādi lasāms gan no kreisās, gan no labās puses. Un, jā, šis pravietojums 1991. gadā piepildījās.

Būtiskas pārmaiņas tika paredzētas 2002. gadā – un tad Latvija tika uzaicināta pievienoties Eiropas Savienībai un NATO.

Nu sācies gads, kura gadskaitlis ir ar neparastu ciparu kombināciju – 20 un 20. Arī to mēģina skaidrot gan no ezoterikas, gan dabaszinātņu viedokļa. Astronomi un astrologi norāda, ka šogad sākas trīs galveno planētu cikli: 20. janvārī – Saturna un Plūtona cikls, kas turpināsies 34 gadus (tas saistās ar pareizu iekšējo resursu izmantošanu); 31. jūlijā – Jupitera un Plūtona cikls, kas ilgs 12 gadus (to sajutīsim gan materiālā, gan garīgā līmenī, jo pieaugs uzņēmība pārvarēt grūtības, lai dzīvotu lielākā labklājībā), bet 2. novembrī starts tiks dots 20 gadu ilgajam Jupitera un Saturna ciklam, kas saistās ar pārmaiņām daudzos līmeņos jeb jaunā pasaules kārtībā. Turklāt 2020. vēl ir arī garais gads. Tātad īsts pārpilnības laiks!

Vai prognozes piepildīsies? Dzīvosim, redzēsim! Jebkurā gadījumā – janvāris ir jauna sākuma mēnesis. Viss ir, kā parasti, jaunu gadu iesākot: jauni plāni, jaunas apņemšanās, jauni izaicinājumi... Pierakstiet visu, pēc kā ilgojas jūsu sirds! Un sakārtojiet māju, izmetiet ārā visu, kas savu laiku nokalpojis un vairs nav vajadzīgs. Citiem vārdiem, atbrīvojiet vietu jaunajam! Redzamā vietā nolieciet savu veiksmes simbolu – pakaviņu, āboliņa četrlapīti, gadu mijā mīļa cilvēka dāvināto alvas vai šokolādes sirsniņu vai kas nu kuram ir. Un nesēdiet, klēpī saliktām rokām, gaidot brīnumu, bet rīkojieties! Lai kaut kas mainītos, jāmainās pašiem!

Tas attiecas arī uz mums katram vissvarīgāko – uz veselību. Šajā ziņā varat būt droši – mēs būsim kopā ar jums: atbalstīsim, rosināsim, ieteiksim, uzmundrināsim un, protams, palīdzēsim arī praktiski! SIA Latvijas aptieka turpina vērst plašumā savus galvenos darbības virzienus – Hronisko pacientu atbalsta un Sāpju programmas. Sekojiet līdzi informācijai! Galvenais – nebaidieties sapņot, jo tikai sapņi spēj radīt pārmaiņas un ir pirmais solis uz mērķu piepildījumu. Izvirziet sev arvien jaunus, drosmīgākus izaicinājumus un ticiet sev. Lai šis gads ir patīkamiem pārsteigumiem pilns! Jūsu Latvijas Aptieka
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.