LV
RU

4 padomi kuperozas ādas kopšanai

4 padomi kuperozas ādas kopšanai

"Katram droši vien ir zināmi cilvēki, kam noteiktos apstākļos kļūst sārti vaigi. To var izskaidrot ar temperatūras maiņu telpā, stresa faktoriem, bet tikpat labi sārtie vaigi var liecināt arī par nopietnu sejas ādas slimību – rozacea jeb tā saukto kuperozi.


Šādai ādai visa gada garumā ir nepieciešama īpaša aizsardzība un kopšana, ko vislabāk ieteiks speciālists, nosakot slimības smaguma pakāpi" uzsver Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Linda Kapteine.

1. Sausas un jutīgas ādas gadījumā pats galvenais ir lietot piemērotus ādu kopjošus līdzekļus – ādu barot ziemas mēnešos un mitrināt vasarā, kā arī saudzējoši tīrīt seju. Ja āda ir īpaši sausa un ar redzamiem kapilāriem, nevajadzētu to tvaicēt un lietot rupjus pīlingus, kas ādu pastiprināti traumē.

2. Asinsvadu stiprināšanai tiek piedāvāti dažādi iekšķīgi lietojami vitamīni, bet ārīgi krēmi, kas tieši iedarbojas uz faktoru, kas izraisa apsārtumu. Tādējādi tiek novērsta apsārtuma rašanās un kuperozes pastiprināšanās, kā arī mazinās karstuma sajūta un atjaunojas ādas komforts.

3. Ieteicams vienu vai divas reizes dienā uz sejas likt gelus, kas satur skābekli un piegādā to audiem. Šis gels ieteicams arī cilvēkiem, kas strādā jonizētā gaisā, piemēram, ar datoriem.

4. Ne tikai vasarā, bet arī ziemā, piemēram, dodoties slēpot uz kalniem, noteikti jālieto saules aizsargkrēmi, kas garantē maksimālu aizsardzību pret UVB un UVA starojumu, turklāt ir piemēroti tieši kuperozai ādai.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.