LV
RU

6 veidi, kā ziemā aizsargāt ādu no aukstuma

6 veidi, kā ziemā aizsargāt ādu no aukstuma Ziema ir īsts pārbaudījums mūsu ādai. Lai pasargātu to no sala un auksta vēja, sekojiet šiem padomiem.

 

1. Velkoša sajūta, nieze, apsārtums, lobīšanās – sezonālu laika apstākļu izraisītie sausas ādas simptomi. Lai pasargātu seju no aukstuma, lietojiet barojošu krēmu, bet uzklājiet to 30 minūtes pirms došanās ārā. Pārliecinieties, vai  jūsu krēms saturs īpašas eļļas un vitamīnus (jojobas eļļa, zemesriekstu eļļa, vitamīni A, C, E, D).

2. Neaizmirstiet pirms gulētiešanas uzklāt atjaunojošu krēmu, jo jūsu āda visu dienu tika pakļauta vēja un aukstuma iedarbībai. Lai āda atjaunotos, lietojiet līdzekļus, kas satur kompleksu no aktīvām sastāvdaļām, kam ir ar nomierinošs un ārstniecisks efekts: cinks, varš, mangāns, B5 vitamīns, auzu ekstrakts, hialuronskābe.

3. Ja jums nākas ilgi uzturēties telpā, kurā ir sauss gaiss, neaizmirstiet regulāri mitrināt ādu. Lietojiet termālo ūdeni – tādā veidā  jūsu āda saņems nepieciešamo mitrumu un pārcietīs ziemu bez problēmām.

4. Ziema – piemērots laiks pīlingam. Tagad saules stari nav tik aktīvi, tādēļ tie mazāk bojā ādu. Tomēr aukstā laikā vajadzētu attiekties no abrazīvajiem skrubjiem. Labāk izmantot saudzējošākus līdzekļus bez granulām.

5. Roku krēma lietošana tikai pirms gulētiešanas ir nepietiekama. Lai jūsu roku āda vienmēr būtu maiga un mīksta, jums vienmēr līdzi jānēsā barojošu un aizsargājošu līdzekli. Uzklājiet to pēc katras roku mazgāšanas un pirms došanās ārā.

6. Tas attiecas arī uz lūpu balzamu - regulāri izmantojiet tos, lai novērstu sausumu, plaisāšanu un lobīšanos.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.