LV
RU

Ādas lutināšana

Ādas lutināšana Ādas kopšana svarīga ikvienam – gan sievietēm, gan vīriešiem; gan bērniem, gan senioriem. Ne velti saka – cilvēka ādas reālais stāvoklis ir svarīgāks par viņa oficiālo vecumu! Saules un siltuma palutinātā āda, sākoties aukstākam gadalaikam, nereti izjūt diskomfortu. Biezāks apģērbs, kas kairina miesu un neļauj elpot, centrālā apkure, kas sausina ādu...

Ar gadiem hormonālajā sistēmā notiek izmaiņas, līdz ar to palēninās arī vielmaiņas procesi ādā – vājinās tās aizsardzība pret šķidruma zudumu un nelabvēlīgu ārējo iedarbību. Tāpēc svarīgi ādu pareizi kopt.

• Pirms gulētiešanas dienas kosmētika jānotīra ar kvalitatīviem, savam ādas tipam atbilstošiem līdzekļiem.

• Ikdienā ķermeni kopj, vannā vai dušā ādas virsējos slāņus attīrot ar maigām putām vai pīlinga krēmu, noberžoties ar masāžas cimdu. Mazgāties ieteicams ar istabas temperatūras ūdeni, ne karstāku par 37 grādiem. Arī karstas vannas nevajadzētu izmantot bieži.

• Ādas stāvokli pasliktina zemas kvalitātes ūdens (rada nepatīkamu, velkošu sajūtu, izraisa pastiprinātu ādas lobīšanos utt.), tādēļ pēc noskalošanās ieteicams tonizējošs losjons.

• Bieži mazgājoties, āda kļūst sausāka, tāpēc jālieto piemērots ķermeņa krēms, kas atjaunos ādas dabisko aizsargslāni, baros un mitrinās ādu. Speciāli krēmi un losjoni ādu mitrina un baro arī dziļākajos slāņos, nodrošinot ar vitamīniem un minerālvielām.

• Ja āda ir sausa, vispirms nomazgājas dušā un pēc tam relaksējas vannā, kam pievienota speciāla vannas eļļa (tā izšķīst ūdenī, apņemot ādu ar aizsargplēvīti).

• Pīlings jeb atbrīvošanās no ādas pārragojušās virskārtas padara ādu līdzenāku, krāsu – veselīgāku, novērš sīkus negludumus, ko rada neatlobījušos atmirušo šūnu sakopojumi. Kvalitatīva pīlinga krēma sastāvā ir gan maigi norīvējošas daļiņas, gan lobošas vielas.

• Reizi pa reizei vēlams izmantot medu, kas ādu vienlaicīgi attīra un mīkstina. Medu uzziež uz siltas ādas un pēc pusstundas noskalo.

• Labs skrubis ir kafijas biezumi. Neaizmirstiet palutināt arī elkoņus, ceļgalus un papēžus!

Par krēmiem

Ķermeņa krēma sastāvdaļas ir ļoti aktīvas. Ja to lieto uz sejas, āda tiek pārlieku sakairināta.

Par eļļām

Reizi nedēļā masāžām un maskām ieteicams lietot kosmētiskās eļļas. Auksta spieduma attīrītas speciālās eļļas uzlabo asinsriti un veicina skābekļa piegādi audiem.


! Bērnu eļļas un citi kosmētiskie līdzekļi izstrādāti īpaši bērnu ādas kopšanai, galvenokārt paredzēta ādas sausināšanai.

Neaizmirstiet par organisma vispārējo veselības stāvokli – tas atspoguļojas jūsu sejā!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.