LV
RU

Ādas mitrināšana ar hialuronskābi

Ādas mitrināšana ar hialuronskābi

Dr. med. AGNESE RUSKULE, ārste-kosmētiķe, Ārstniecības un skaistumkopšanas salons VERDI


Pavasaris ir laiks, kad mostas daba un arī mēs vairāk pievēršam uzmanību savam ārējam izskatam, proti, sejas ādai. Pareizi kopta āda izskatās starojoša un veselīga. Ādu mitrināt mēs varam, uzņemot pietiekami daudz šķidruma, kā arī izvēloties sejas kopšanas kosmētiku ar hialuronskābi.

 

Hialuronskābe ir katra cilvēka organismā, bet visvairāk – jaundzimušajiem, nodrošinot mazuļu audu attīstību un augšanu, rētu un brūču ātru sadzīšanu. Jau 1930. gadā atklāja, ka 50% no organisma hialuronskābes ir tieši ādā. Tā ir vislielākais orgāns, kur ādas reģenerācija norit ļoti aktīvi, tāpēc hialuronskābes klātesamība šajā procesā ir ļoti nozīmīga.

 

Zem ādas virsējā slāņa jeb epidermas atrodas vidējais slānis, ko sauc par dermu. To veido kolagēnšķiedras un elastīgās šķiedras, kuras ir izkārtotas režģī, kas aizpildīts ar hialuronskābi. Tā ādā aiztur ūdeni un nodrošina tvirtumu. Gadiem ejot, hialuronskābes daudzums samazinās, tādējādi āda svīst, paliek sausāka, veidojas krunciņas. Katram no mums tas ir ģenētiski noteikts, lai gan ir virkne ārējo faktoru, kas jaunības eliksīra zaudēšanu paātrina: ilgstoša uzturēšanās telpās, nepietiekama šķidruma uzņemšana, mazkustīgs dzīvesveids, pārāk bieža sauļošanās saulē un solārijā.

 

Ikdienas sejas kopšana ar hialuronskābes saturošu kosmētiku ir ļoti svarīga un ādai nepieciešama. Mans pēdējā laika atradums un šī pavasara ieteikums jums – neatkarīgi, vai esat daiļā vai spēcīgā dzimuma pārstāvis – ir spāņu zinātniskā kosmētika ATACHE. Šis zīmols piedāvā visiem ādas tipiem un katram dzīves posmam atbilstošu kosmētiku. Ādas mitrināšanas līnija ir Liſt Therapy, kas ādai sniedz tūlītēju ādas mitrumu un mirdzumu, bet, ilgstoši lietojot, šai līnijai ir ādu nostiprinošas īpašības.

 

ATACHE Liſt Therapy līdzekļu sastāvā esošā mazmolekulārā hialuronskābe un lielmolekulārā hialuronskābe iekļūst gan ādas virskārtā, gan dziļākajos slāņos, garantējot visas ādas struktūras intensīvu mitrināšanu. Ādai piemītošās dabiskās liſtinga īpašības stimulē īpaši šai sērijai izstrādātā aktīvā sastāvdaļa – GLATULINE® koncentrāts, kas iegūts no dārzeņu spilantes eļļas. Šīs aktīvās sastāvdaļas darbības pamatā ir spēja ātri reorganizēt kolagēna šķiedras, kā rezultātā ir redzams tūlītējs liſtinga efekts, kas saglabājas ilgstoši. Īpaša pērle šajā kosmētisko līdzekļu sērijā ir kakla un pazodes krēms ar sastāvā esošo kalciju un aminoskābēm, kas nostiprina plāno ādu. Liſt Therapy līdzekļu iedarbībā ādā kļūst stingrāka, izlīdzinās grumbiņas, tiek koriģēta elasticitāti zaudējusī kakla āda un zoda līnija. ATACHE Liſt Therapy līnijai piedāvājumā ir:

1. Dienas krēms ar saules aizsargfiltru 20 (SPF 20)
2. Nakts serums
3. Acu un lūpu krēms
4. Kakla krēms sejas ovāla korekcijai: 
-  ja tavs sejas ovāls vairs nav tāds, kā bija kādreiz,
-  ja jūti, ka tava āda ir sausa un prasa papildu mitrināšanu un barošanu,
-  ja tev ir sākuši parādīties pirmie pigmentācijas pleķīši, tad šī kosmētikas līnija ir domāta tieši TEV!

Tagad ATACHE zinātniskās kosmētikas produkti nopērkami Latvijas aptiekās.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.