LV
RU

Aicina Mobilās diagnostikas BUSS!

Aicina Mobilās diagnostikas BUSS! Rūpēm par savu veselību ikvienam jābūt pirmajā vietā, un Latvijas aptieka nenogurstoši cenšas Jūs tam iedvesmot. Šogad aicinām apmeklēt arī mūsu sadarbības partnera MFD Mobilās diagnostikas moderni aprīkoto BUSU!

Labas veselības priekšnoteikums ir savlaicīgas profilaktiskās pārbaudes un diagnostika. Nereti iemesls, kas kavē veikt šos izmeklējumus, ir attālums, apgrūtināta nokļūšana un garas rindas pie konkrētajiem speciālistiem. Lielisks risinājums ir mobilā diagnostika, kur pārbaudes ar mūsdienīgu aparatūru veic augstas klases speciālisti – šis pakalpojums ir pielīdzināms modernos stacionāros pieejamajiem! Latvijas aptiekas uzticamie klienti par to jau ir pārliecinājušies, izmantojot dažādas mūsu piedāvātās bezmaksas iespējas, piemēram, veikt redzes pārbaudi, noteikt kaulu stiprības mērījumus, pārtikas un inhalāciju alergēnu testu, apmeklējot Smaida busu.

MFD Veselības grupa, kas ir viena no Latvijas aptiekas sadarbības partnerēm, paplašina veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, īpašu uzmanību pievēršot reģioniem. Aizvadītā gada nogalē svinīgi tika atklāta Latvijā pirmā MFD Mobilā diagnostika. Mūsu sadarbības turpinājums ir mobilās diagnostikas projekts arī tajās pilsētās un novados, kur atrodas Latvijas aptiekas tīkla farmācijas iestādes un plānots doties pirmām kārtām. Tur būs iespēja veikt gan pierakstu izmeklējumiem, gan saņemt analīžu rezultātus.

Kādus izmeklējumus piedāvās MFD Mobilā diagnostika?

• rentgena izmeklējumus;
• mamogrāfijas izmeklējumus;
• elektrokardiogrāfijas izmeklējumus;
• asinsanalīžu laboratoriskos izmeklējumus;
• urīna laboratoriskos izmeklējumus;
• dažādu speciālistu konsultācijas (piemēram kardiologa, urologa, ķirurga, acu ārsta u.c.)

Uzreiz paskaidrosim, ka izmeklējumus var veikt ar ģimenes ārsta nosūtījumu vai par maksu, mamogrāfijas izmeklējumus – arī ar Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstulēm Papildus Mobilā diagnostika sadarbībā ar reģionu ģimenes ārstiem piedāvās arī pieprasītāko speciālistu konsultācijas.

Zināšanai

D vitamīns aktivizē olbaltumu un nodrošina 90 procentus kalcija uzsūkšanos. Vitamīna līmeņa noteikšana sevišķi svarīga osteoporozes pacientiem, ja ir aknu vai nieru slimība, vai ādas problēmas. D vitamīna līmeni sevišķi ieteicams noteikt laikā no janvāra līdz aprīlim, kad saules mūsu platuma grādos ir maz, tāpēc rodas kalcija uzsūkšanās traucējumi. D vitamīna līmeni ieteicams noteikt vismaz reizi gadā.

MFD aicina reģionu ģimenes ārstus informēt pacientus par iespējām veikt konkrētus izmeklējumus, kā arī zvanīt vai rakstīt un informēt par speciālistiem, kurus viņi vēlētos savā novadā sastapt mobilās diagnostikas ietvaros. Papildu informācija klientiem, ārstiem pa tel. 25431313 vai e-pastu diagnostika@mfd.lv.

MFD aicina visus Latvijas iedzīvotājus rūpēties par savu veselību un izmantot iespēju veikt izmeklējumus pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai visā Latvijā! !

Ar MFD Mobilās diagnostikas busa grafiku var iepazīties arī Latvijas aptiekas tīkla aptiekās, kā arī MFD mājaslapā un pašvaldībās.

Ar Mobilā busa grafiku aprīlī var iepazīties šeit.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.