LV
RU

Alerģija, prom!

Alerģija, prom! Augu ziedēšanas laiks var kļūt nepatīkams, ja ir ziedputekšņu alerģija – polinoze jeb siena drudzis. Kā no tās izvairīties?

• Ja ir alerģija pret konkrētiem ziedputekšņiem, tā izpaužas katru reizi, saskaroties ar tiem, un to ietekmē arī mikrosporu koncentrācija. Sausā un vējainā laikā ziedputekšņu gaisā parasti ir ļoti daudz.

• Galvenais koku alergēns ir bērzu ziedputekšņi. Maijā sāk ziedēt arī papeles, bet no nezālēm – vērmeles, vībotnes, pienenes un daudzi citi augi. Lai samazinātu organisma reakciju uz alergēnu, jācenšas no tā izvairīties. Istabā logus vēlams turēt aizvērtus un izmantot kondicionētāju ar filtru.

• Pārnākot mājās, ieteicams izskalot acis un izmazgāt arī matus, lai ziedputekšņi nenokļūtu gultā.

• Āra apģērbu nevajadzētu turēt guļamistabā.

• Mājās regulāri jāveic mitrā uzkopšana, lai uz grīdas, palodzēm un citām virsmām nesakrātos alergēni.

Ziedēšanas kalendārs: www.zied.lv
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.