Apsaldējuma pazīmes
Viegli dedzinoša, durstoša sajūta ir pirmā apsaldējuma pazīme. Ādas laukums ir palicis balts, tomēr, ādai sasilstot, tā paliek sarkana. Apsārtums pāriet, tomēr tas var notikt vien pēc pāris dienām. Šis ir pirmās pakāpes apsaldējums.
Otrās pakāpes apsaldējuma gadījumā uz ādas virsmas vienas – divu dienu laikā parādās nelieli, ar šķidrumu pildīti pūslīši. Ādai sasilstot, sāpju sajūtu stipri pieaug. Pirmās pakāpes apsaldējuma gadījumā sāpju apjoms tik krasi nepalielinās.
Trešā pakāpe. Raksturīgas ir čūlas, kas pildītas ar asiņainu šķidrumu. Ādai sasilstot, tā paliek tumšāka.
Ceturtās pakāpes apsaldējuma gadījumā audi tiek dziļi bojāti. Apsaldētais ādas laukums sākumā paliek zils, sasilstot parādās pietūkums. Pūslīši ir ne uz paša dziļi apsaldētā ādas laukuma, bet apkārt tam, kur apsaldējums ir mazāks.
Kodarīt?
Nedrīkst:
1. Enerģiski masēt un berzt apsaldētos ādas rajonus, tai skaitā ne ar sniegu, ne spirtu;
2. Sildīt apsaldēto ādas rajonu ne ar radiatoru, ne termoforu, ne atklātas liesmas palīdzību.
Drīkst:
1. Pēc iespējas ātrāk jāatjauno asinsrite. Ja apsaldētas rokas, enerģiski ar tām mājiet, varat izmantot tā saukto eskimosu paņēmienu- izstiepiet rokas taisni gar ķermeni, pirkstus izpletiet, bet ar pleciem veiciet kustības uz augšu un leju.
2. Atbrīvojiet apsaldētos ādas laukumus no aukstā apģērba, rokassprādzēm, gredzeniem, pulksteņa, lai asinsrite uzlabotos.
3. Uz 30. minūtēm iemērciet rokas, kājas siltā (ne vairāk kā 30 grādi) ūdenī, pakāpeniski ūdens temperatūru varat palielināt pakāpeniski līdz 40 grādiem. Kad jutīgums ir atjaunojies, uzmanīgi noslaukiet mitrumu. Uzlieciet sildošu pārsēju, kas izveidots no marles un vairākām vates kārtām. Nepiemirstiet marles saiti ieklāt arī pirkstu starpās.
4. Ja apsaluši vaigi, ausis, pielieciet tiem klāt siltu audumu, kas pirms tam ir izgludināts.
5. Sasildiet organismu ar siltu dzērienu – vislabāk tēju.
6. Ja apsaldētais ādas rajons ir palicis sārts un ir jūtamas sāpes, asinsrite ir atjaunojusies. Tomēr pašārstēšanās nopietnu ādas apsaldējumu gadījumā nav pieļaujama, jo sekas var būt nepatīkamas un neatgriezeniskas.
*Sports Akileine - farmaceitu radīta, laboratoriski testēta, pasaulē pazīstama un atzīta, pieredzes bagāta (no 1946. gada), precīzi segmentēta produktu līnija:
- profesionāliem sportistiem,
- amatieriem,
- aktīvu dzīvesveidu mīlošiem cilvēkiem.
Šie līdzekļi palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Produktu sastāvā tiek plaši iekļauti ārstniecības augi, augu valsts produkti, dabīgas eļļas, vitamīni. Ražota Monako.
Akileine Cold - lai nesaltu, bet palīdz arī tad, ja ir jau nosalis.
Krēms pret aukstumu un mitrumu. Sejai, rokām, pēdām. Gan atvērtām, gan apģērba segtām ķermeņa daļām. Pateicoties sastāvam, pasargā ādu no aukstuma un mitruma ietekmes, mīkstina un stiprina ādu, novērš apsaldējumus un čūlu rašanos.
• Tekstūra bieza, bet nav taukaina, nav redzams uz ādas.
• Var lietot uz čūlām, kas veidojušās no apsaldējumiem.
• Nesatur parabēnus.
NB! Laboratoriski testēts. Pirms sporta nodarbībām klāj uz aizsargājamās ādas zonas un viegli iemasē. Īpaši nelabvēlīgu laika apstākļu vai zemas āra temperatūras gadījumā uzklāj otru kārtu.
Noderīgs arī tiem, kuru hobijs vai ir saistīts ar uzturēšanos āra apstākļos, mitrumā (zemledus makšķerēšana, medības).
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.