LV
RU

Atbalstām Ukrainas tautu!

Atbalstām Ukrainas tautu! Arvien vairāk bēgļu no Ukrainas nonāk Latvijā – cilvēki ar dažādiem dzīvesstāstiem, kuri nonākuši neapskaužamā situācijā. Mums katram ir iespēja sniegt kaut saujiņu atbalsta. Arī mēs, “Latvijas aptieka”, centīsimies nodrošināt pašu labāko katram, kam tas būs nepieciešams.
Tāpēc visās "Latvijas aptieka" aptiekās ir veikta operatīva darbinieku informēšana, kā arī pielāgots tehniskais nodrošinājums, lai varētu Ukrainas pilsoņiem izsniegt valsts kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces, uzrādot izrakstītu recepti.

Un pats svarīgākais - ESAM RADUŠI IESPĒJU UKRAINAS PILSOŅUS APKALPOT VIŅU DZIMTAJĀ VALODĀ, jo mēs zinām, cik svarīgi ir skaidrot un sniegt veselības aprūpi cilvēkam viņa dzimtajā valodā. Ja Jūsu redzeslokā ir cilvēki, kuriem šī informācija ir noderīga, padalieties ar to!

До Латвії з України приїжджає все більше біженців – людей з різними життєвими історіями, які опинилися в незавидній ситуації. Кожен з нас має можливість надати хоча б жменьку підтримки. Ми, «Латвійська аптека», також постараємося забезпечити найкращим всіх, хто цього потребує. Тож працівники усіх аптек «Латвійська аптека» були оперативно проінформовані, а також налагоджено технічну підтримку, щоб мати можливість видавати громадянам України ліки та медичне обладнання, які компенсуються державою, за пред’явленням виписаного рецепту.
І головне, МИ ЗНАЙШЛИ МОЖЛИВІСТЬ ОБСЛУГОВУВАТИ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ЇХ РІДНОЮ МОВОЮ, адже знаємо, як важливо пояснювати та надавати медичну допомогу людині її рідною мовою. Якщо ви знаєте людей, яким ця інформація корисна, поділіться нею!

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.