LV
RU

Atmodini ādu pēc ziemas miega!

Atmodini ādu pēc ziemas miega! Sausuma sajūta, tonusa zudums, velkoša sajūta – tās ir problēmas, kuras izjūtam, ziemai aizejot.

Ir sajūta, ka āda ir izslāpusi, bargajos mēnešos ieguldītais darbs nav nesis pietiekami enerģijas mūsu ādai. Pavasarim piesakot savas tiesības, ir vēlme izslāpuma sajūtu mazināt pēc iespējas ātrāk. Aktīvāk pēc palīdzības sauc sejas un roku āda, jo ziemā šie ādas laukumi ir vismazāk piesegti.

Daži atgādinājumi pavasarim.

• Laikapstākļi ir mainīgi. Aukstums dažu stundu laikā var pārtapt spožā saulē. Pa rokai jābūt saules aizsargkrēmam, sliktākajā gadījumā – pūderim vai tonālajam krēmam.

• Āda ātrāk un atsaucīgāk reaģē uz mazāko stresu, jo ziema ir apēdusi rudenī uzkrāto enerģiju. Ar steigu tā jāsāk lutināt!

4 soļi, kas jāpatur prātā

• Attīrīšana. Maigs, bet tajā pašā laikā spēcīgs attīrošs pieniņš.

• Tonizēšana. Toniks aktivizē vielmaiņu, kavē novecošanās procesus.

• Āda ap acīm un lūpas – īpaši ādas rajoni, kas, iespējams, ziemas laikā zaudējuši visvairāk, tāpēc pelnījuši vairāk uzmanības nekā pārējie.

• Sejas krēmi dienai un naktij. Mēs esam tik vērtīgas, ka nevaram atļauties divi vienā! Neaizmirstiet par kaklu un dekoltē zonu!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.