LV
RU

Balsošana par GADA FARMACEITA titulu ir sākusies!

Balsošana par GADA FARMACEITA titulu ir sākusies! Latvijas veselības nozares nozīmīgākais pasākums “Gada balva medicīnā” šogad notiks jau 12. reizi.

Arī Latvijas aptieka aicina sabiedrību godināt veselības nozares profesionāļus un ikvienu piedalīties balsojumā par Latvijas labākajiem mediķiem.

Balsot var līdz 2022. gada 6. februārim portālā www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina

Ikvienam sabiedrības pārstāvim ir iespēja balsot par savu kandidātu 10 nominācijās – “Gada ģimenes ārsts 2021”, “Gada ārsts speciālists 2021”, “Gada zobārsts 2021”, “Gada ārsta palīgs 2021”, “Gada farmaceits 2021”, “Gada māsa 2021”, “Gada vecmāte 2021”, “Gada funkcionālais speciālists 2021”, “Gada slimnīca 2021” un “Gada māsas palīgs 2021”.

Esam gandarīti, ka nomināciju vidū ir arī “GADA FARMACEITS”.

Tādēļ, kā farmācijas nozares pārstāvji, aicinām pievērst uzmanību tieši šai nominācijai. Farmaceita ieguldījums veselības aprūpē ir ļoti būtisks. Neapšaubāmi, ka arī Latvijas aptieka farmaceitu vidū ir kāds, kas ir pelnījis būt Gada farmaceits. Ar savu attieksmi, zināšanām, prasmēm, iesaisti lielāka vai mazāka mēroga projektos un procesos. Cilvēks, kas Jums ir palīdzējis, atbalstījis.

Aicinām Jūs izvirzīt savu “GADA FARMACEITU” un nobalsot!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.