LV
RU

Dāvana – informācija un izklaide!

Dāvana – informācija un izklaide! Pirms vairākiem gadu simtiem izglītots cilvēks mācēja izmantot spalvu un papīru. Mūsdienās viss ir citādi – jāapgūst arī visas jaunākās tehnoloģijas. Taču izglītota cilvēka vērtību nav mazinājis ne laiks, ne pastāvošās iekārtas, ne uzskati.

Visos laikos viena no zinoša un kulturāla cilvēka īpašībām ir bijusi pastāvīga vēlme pašizglītoties.

Latvijas aptieka sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem ir sarūpējusi vairākus lieliskus sveicienus:

• izglītojošus, atraktīvus materiālus. Piemēram, “Higiēnas ABC” ir 18 lappušu bieza krāsojamā grāmata ar lieliskiem uzdevumiem. Atrast atšķirības starp zīmējumiem vai pareizo ceļu labirintā, saskaitīt mikrobus, ievietot burtus pareizā vietā – šīs un citas nodarbes aizrauj ne tikai mazo lasītāju, bet arī pieaugušos, jo katrā no mums sēž mazs bērns;

• buklets “Tava personīgā higiēna” – krāsains, vienkāršā, saprotamā valodā uzrakstīts materiāls ne tikai sākumskolas vecuma bērniem;

• Šerloka stāsti par drošību noderēs jaunāko klašu skolēniem: iespēja ne tikai lasīt, bet arī izkrāsot;

• pedagogiem darbā ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem noderēs izdevums par roku higiēnas ievērošanu. Arī tajā ir daudz interesantu uzdevumu mazajiem ķipariem.

Šī ir lieliska dāvana, uzsākot jauno mācību gadu, jo cilvēks ir galvenā vērtība. Ņemiet vērā! Šie un citi izdevumi mūsu aptiekās ir paņemami bez maksas. Pirmsskolas izglītības iestādes, informējot aptiekas darbiniekus par vajadzīgo materiālu skaitu, tos var saņemt lielākā daudzumā.

Paldies Slimību profilakses un kontroles centram par lieliskiem materiāliem un sadarbību!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.