LV
RU

Diabēta pacientu atbalsta programma janvārī

Diabēta pacientu atbalsta programma janvārī Diabēts ir viltīga kaite, un ar to sirgstošie zina – jautājums, kas sev regulāri jāuzdod: ko darīt, lai mans dzīvesveids būtu veselīgāks?
Svarīgi pievērst uzmanību visiem iespējamajiem simptomiem. Viena no cukura diabēta raksturīgām pazīmēm – bieža urinācija. Un diabēts ir viens no būtiskiem faktoriem, kas izraisa urīnceļu infekcijas, jo glikoze izdalās urīnā, radot baktērijām labvēlīgu vidi un laika gaitā – pūšļa darbības traucējumus.

Aptuveni 90% gadījumu urīnceļu infekcijas ierosina mikroorganisms – zarnu mikrofloras baktērija Escherichia coli jeb zarnu nūjiņa, kas nokļūst urīnpūslī, novājinoties organisma aizsargspējām. Urīnceļu infekcijas bieži sākas pēc apaukstēšanās, tāpēc rudens un pavasara sezonā, kad ir mainīgi laikapstākļi, jābūt sevišķi piesardzīgiem. Jo īpaši tas attiecas uz sievietēm – viņu organisma anatomiskās īpatnības (urīnizvadkanāls ir īsāks un platāks nekā vīriešiem, ar tikai vienu slēdzējmuskuli) baktērijām ļauj vieglāk iekļūt urīnceļos, un apsaldēts urīnpūslis ir viena no nepatīkamākajām kaitēm.

Baktērijas nevairojas skābā vidē. Eiropas urologu asociācija kā vienu no svarīgiem urīnceļu iekaisuma profilakses līdzekļiem iesaka dzērvenes un to preparātus. Ogās ir augsts C vitamīna saturs, kas palīdz pret dažādām baktēriju izraisītām infekcijām, un hipūrskābe – viela ar antibakteriālu darbību, kas neļauj baktērijām piestiprināties pie urīnceļu sieniņām un izvada tās no organisma. Savukārt antioksidanti palīdz normalizēt holesterīna līmeni asinīs, kas arī ir svarīgi diabēta pacientiem.

Latvijas aptiekas DIABĒTA PACIENTU ATBALSTA PROGRAMMAS ietvaros:

1. un 2. tipa diabēta pacientiem DĀVANA:

• Akcentum Urovit N15
Akcentum Urovit – ar augu ekstraktiem un vitamīniem. Nātres stimulē urīnizvadsistēmas funkcijas. Ķiploks ir antioksidants, kas veicina organisma aizsardzību pret mikrobiem. C vitamīns veicina normālu imūnsistēmas darbību. C un E vitamīni veicina šūnu aizsardzību pret oksidatīvo stresu.
Sastāvs: • dzērveņu ogu ekstrakts • nātres sakņu ekstrakts • miltenes lapu ekstrakts • pienenes sakņu ekstrakts • ķiploku pulveris • C vitamīns • E vitamīns • kālijs • citrusaugļu flavonoīdi.

Uztura bagātinātājs. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.

• Īpašu komplektu no Natēja Diabetus (1,5 g), Natēja Tibetus (1,5 g) un
Canderel Stevia (2 g)
Lai saņemtu dāvanu, pacientam Latvijas aptiekā jāuzrāda recepte (elektroniskā vai papīra formātā) attiecīgi:
- I tipa diabēta pacientiem – insulīna iegādei, kas apliecinās, ka minētā persona ir 1. tipa diabēta pacients;
- II tipa pacientiem – recepte medikamentam, kas tiek izmantots 2. tipa diabēta pacientu ārstēšanā.

Akcija spēkā līdz 31. janvārim vai kamēr aptiekā ir pieejamas dāvanas.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.