Digitālā magnētiskā rezonanse
Svarīgi: Amerikas Medicīnas informātikas pētījumu kompānija KLAS reaserch* iekārtu Philips Ingenia 3,0T divus gadus pēc kārtas – 2013. un 2014. gadā ir atzinusi par labāko magnētiskās rezonanses iekārtu pasaulē.
Atgādinām, ka Latvijas aptiekas Sudraba kartes īpašniekiem ir 5% atlaide Medicīnas sabiedrības ARS sniegtajiem diagnostikas pakalpojumiem.
MR iekārtas PHILIPS Ingenia 3,0T priekšrocības:
- Salīdzinot ar citām 3,0T MR sistēmām, ar PHILIPS Ingenia 3,0T iegūto attēlu kvalitāte ir ievērojami precīzāka.
- Izmeklējums ir ātrs un nodrošina augstu attēlu kvalitāti.
- Akustiskā trokšņa līmenis ir samazināts vairāk nekā par 80%.
- Palielinātais gentrija atvērums (70 cm) ne tikai mazina klaustrofobijas iespējas, bet arī ļauj veikt izmeklējumu arī korpulentiem pacientiem (līdz 250 kg), un cilvēkiem pēc traumām, kad sāpju dēļ ir ierobežots kustību apjoms vai ir apgrūtinoši ilgi atrasties nekustīgā stāvoklī.
- Digitālās tehnoloģijas būtiski palielina iekārtas darbības ātrumu, kas ir svarīgs faktors sirds, asinsvadu un abdominālo orgānu izmeklējumos.
- Magnētiskais lauks nodrošina augstu attēla kvalitāti un lielu skatu lauku (FOV), kas ir būtiski abdominālo orgānu un pleca locītavu izmeklējumiem, turklāt ievērojami samazina izmeklējuma laiku.
- Iekārta ir aprīkota ar unikālu sirds izmeklējumu programmu, kas veic īpašus kardioloģiskos – augstas izšķirtspējas neinvazīvus sirds asinsvadu izmeklējumus, ko ir apgrūtinoši/neiespējami veikt ar vecās paaudzes MR iekārtām. Modernas programmas ļauj veikt specifiskus asinsvadu izmeklējumus bez kontrastvielas.
- MR sistēma ir aprīkota ar papildu programmām onkoloģiskiem un kardioloģiskiem izmeklējumiem
- Bez ierobežojumiem ļauj izmeklēt visas orgānu sistēmas. Var veikt visa ķermeņa skrīningu, kas palīdz atklāt metastāzes.
- Ambient Experience sistēma – izmeklējuma laikā skan nomierinoša mūzika, kas ļauj pacientam justies komfortabli un mierīgi, tas mazina trauksmes sajūtu un klaustrofobiju, un šķietami saīsina izmeklējuma laiku.
Philips Ingenia 3,0T speciāli izstrādātās programmas nodrošina augstvērtīgu diagnostiku:
- galvas smadzeņu, galvas un kakla mīksto audu izmeklējumos;
- mugurkaula un muguras smadzeņu izmeklējumos;
- muskuloskeletālos izmeklējumos:
- kaulu un locītavu izmeklējumos (ceļu, plecu, iegurņa u.c);
- muskuļu un citu mīksto audu izmeklējumos;
- asinsvadu izmeklējumos:
-sirds asinsvadu izmeklējumos;
-galvas asinsvadu izmeklējumos;
-ekstremitāšu asinsvadu izmeklējumos;
- krūts dziedzeru izmeklējumos;
- vēdera dobuma un iegurņa orgānu izmeklējumos:
-ginekoloģijā un starpenes izmeklējumos;
-resnās zarnas izmeklējumos;
-tievo zarnu izmeklējumos;
-prostatas izmeklējumos;
- visa ķermeņa skrīningā.
Der zināt:
MR ir viena no precīzākajām diagnostikas metodēm. Ar nekaitīga magnētiskā lauka un radioviļņu palīdzību viena izmeklējuma laikā ar digitālo MR iekārtu iespējams iegūt visaugstākās izšķirtspējas vizuālās diagnostikas trīsdimensiju attēlus dažādu orgānu un ķermeņa daļu diagnostikā.
Adrese:
ARS Diagnostikas klīnika
Jāņa Asara ielā 3, Rīgā
www.ars-med.lv
*Iepriekšējs pieraksts pa tālr.: +371 67 201 088
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.