LV
RU

Gada farmaceites

Gada farmaceites Kas jādara, lai kļūtu par Gada Farmaceitu?


Var uzskaitīt nosacījumus, ir arī nolikums, kam un par ko šo apbalvojumu piešķir, bet, ja darbs, ko dari, nav ielikts šūpulī, ja tu neesi pārņemts (labā nozīmē) ar lietu, ko dari, tad iegūt šādu titulu nav viegli. Iedomājieties, Latvijas Farmaceitu biedrība šogad to ir piešķīrusi DIVĀM "Latvijas aptiekas" farmaceitēm. DIVĀM!!! Mēs valstī esam jaunākais no aptieku tīkliem, nebūt ne ar lielāko aptieku skaitu, nebūt ne ar skaļākajām reklāmām, ne ar plašām tirdzniecības zālēm lielveikalos, ne ar blakus esošām slimnīcām, bet esam saņēmuši tik augstu novērtējumu!

Iegaumējiet šos vārdus – SANITA TRAUTMANE un LIĀNA ALDIŅA – Gada Farmaceites 2019! Šis goda nosaukums viņām – par ieguldījumu farmaceitu izglītošanā, par sadarbību ar citiem aprūpes speciālistiem, par to, ka ir lieliskas kolēģes, bet galvenais - par attieksmi, pret savu darbu, par zināšanām, ko sniedz klientiem. Latvijā ir vairāk nekā 800 aptieku, tūkstošiem farmaceitu, apbalvojumu Gada Farmaceits 2019 saņēma desmit, un DIVAS NO TĀM ir LATVIJAS APTIEKAS farmaceites.

Apsveicam un lepojamies!
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.