LV
RU

Gaismas ceļā

Gaismas ceļā ...Ārsts pasauca malā slimnieka sievu. „Ziniet,” viņš norūpējies teica, „man īsti nepatīk, kā jūsu laulātais draugs izskatās.” Sieviete piekrītoši pamāja ar galvu. „Man arī ne visai,” viņa klusītēm atbildēja. „Tomēr es viņu mīlu tik un tā...” 


Šis pastāstiņš nāk prātā, domājot par to, kāpēc mums dažkārt ir grūti otru cilvēku pieņemt tādu, kāds viņš ir. Par sevi mums katram pašam ir skaidrs, ka esam īpaši, bet vai sev nozīmīgiem cilvēkiem to pasakām vai vismaz ļaujam nojaust? Kad pēdējo reizi teicāt kādam, ka viņu augstu vērtējat, apbrīnojat, mīlat, vēlat veiksmi? Kad jums to kāds teica? Kā jutāties, to dzirdot? Visticamāk, jums gribējās atbildēt ar to pašu. Jo tādi vārdi iedvesmo, vairo pašcieņu un paļāvību sev un citiem

Labi, ka vēl ir saglabājusies tradīcija svinēt Ziemassvētkus, jo šis laiks kaut uz mirkli ļauj izbaudīt mūžības pieskārienu. Tad allaž iedomājamies arī tos cilvēkus, kas šim gadam mums ir piešķīruši sudraba maliņu. Un tāpēc tas ir labo vārdu laiks. Mums ikvienam – pat tiem, kas šķiet nepieejami, pat azbestīgi – ir nepieciešams atbalsts, sirsnīgs uzmundrinājums, atzinība, vārdu sakot, mīļums. Jo mēs visi savu reizi jūtamies nedroši, noskumuši, nesaprasti.

Prieks un savstarpējās attiecības jākopj kā puķe. Tas ir svarīgi gan katram cilvēkam, gan uzņēmumam, arī SIA Latvijas aptieka. Lai piedzīvotu visīstāko Ziemassvētku brīnumu, mēs uz mirkli pierimstam ikdienas steigā un pārdomājam šo svētku patieso būtību, palūkojamies atpakaļ un novērtējam, ko esam piedzīvojuši un kas jāpaņem līdzi kā ceļamaize. Latvijas aptiekas uzstādījumos par galveno nekas nemainās! Mēs neaizraujamies ar vērienīgām kampaņām masu medijos, bet neatlaidīgi turpinām gādāt par saviem klientiem. Tas ir rūpīgs un neatlaidīgs darbs. Mūsu ikdienā pats galvenais ir atbildība, atsaucība, cilvēcīgums un individuāla pieeja – vienalga, vai sniedzot palīdzību Stendes jaundzimušajiem, Zirņu pagasta senioriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tiem, kas sirgst ar multiplo sklerozi, diabētu, alerģiju vai kādu citu kaiti, vai Kārsavas prāta spēļu Aļberts rīkotājiem... Visu pat neiespējami uzskaitīt. Šī saikne liek mums meklēt vitāli svarīgos, bet vēl nereģistrētos medikamentus, gatavot zāles pēc īpašām receptēm, gādāt arvien efektīvāku sortimentu. Tas viss – lai cilvēkiem palīdzētu, lai atvieglotu viņu ikdienu, lai iepriecinātu.

Svecītes Ziemassvētku eglē izgaismo ne tikai telpu, bet arī mūsu patieso būtību. Lai domātu labas domas un teiktu labus vārdus, lai iedrošinātu un uzmundrinātu citam citu, jāizmanto sirds enerģija, un to pašu saņemsim pretim! Esiet kopā ar savas dzīves svarīgākajiem cilvēkiem, uzturiet mīļas tradīcijas, kas sasilda gan jūsu, gan viņu sirdis!

Svētīgu šo laiku un laimīgu jauno, 2019. gadu!

Jūsu Latvijas Aptieka
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.