LV
RU

Ginekoloģe dr. Ināra Pundure, RP SIA „Iļģuciema poliklīnika”.

Ginekoloģe dr. Ināra Pundure, RP SIA „Iļģuciema poliklīnika”.

Sievietes intīmās veselības saglabāšanā būtiska loma ir pienskābajām baktērijām. Tās nodrošina normālu mikroorganismu līdzsvaru gan kunģa zarnu traktā, gan maksts ģļotādā.


Pienskābajām baktērijām būtu jāveido 80-90% no maksts mikrofloras. Diemžēl dažādu faktoru ietekmē (antibiotikas, hormonāli kontraceptīvie līdzekļi, vaginālie medikamenti, STS, seksuālās un intīmās higēnas īpatnības, stress, aptaukošanās, imunoloģiksie faktori) mikroorganismu līdzsvars tiek izjaukts, tāpēc savairojas patogēnie mikroorganismi, attīstās iekaisumi, dažādas slimības, disbakterioze. Tagad arvien vairāk ir pieejami probiotiskie līdzekļi, kas satur pienskābās baktērijas, pārsvarā tiek izmantots Lactobacillus rhamnosus. Pienskābajām baktērijām nepieciešams enerģijas avots, visbiežāk tie ir ogļhidrāti, tāpēc par to barotni izmanto jogurta kultūru. Tas ļauj probiotiķus izmantot ne tikai ārstniecībai, bet arī profilaksei.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.