LV
RU

Gripas profilakse

Gripas profilakse

INESE JOKSTA, medicīnas zinātņu doktore, homeopāte: – Vislabākā gripas profilakse – vispirms sakārtot savu psiholoģisko stāvokli. Jo ilgāk strādāju par ārsti, jo vairāk pārliecinos, ka tieši galva ir noteicošā. Tas nozīmē, ka jābūt atbilstošam darba un atpūtas režīmam. Lai organisms nealktu kārtīgi izgulēties no mēnešiem uzkrātā noguruma. Lai ikviens saprastu, par ko ir vērts satraukties un par ko jāliekas mierā jeb jāatstāj Dieva ziņā, jo izmainīt tāpat neko nevar. Nedrīkst arī paniski baidīties no gripas.
Svarīgi arī atcerēties – paaugstināta temperatūra ir mūsu sabiedrotais, tāpēc tā jānotur līdz 38,5 vai pat 39, jo tad šūnās sāk izstrādāties interferons, kas nepieciešams vīrusu apkarošanai. Un saslimšanas laikā jāguļ, nevis jāskraida apkārt! Ar slimību organisms signalizē, ka tam vajadzīga atpūta, tāpēc – ne televizoru, ne datoru un arī ne grāmatu lasīšanu! Jāguļ, daudz jādzer un – jāpārdomā dzīve!

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.