LV
RU

Hronisko pacientu atbalsta programma septembrī

Hronisko pacientu atbalsta programma septembrī Sāpes, alerģija, diabēts, multiplā skleroze – tās ir hroniskas slimības. Jebkura kaite mums māca tik labi kā neviens – paciest, izzināt, atklāt, mācīties sev palīdzēt, uzticēties citiem, meklēt paņēmienus, kā uzveikt slimību un atgūt veselību.

Protams, tas nav vienkārši, un Latvijas aptieka, cienot un mīlot savus klientus, dodas viņiem palīgā – turpina pilnveidot Hronisko pacientu atbalsta programmu. Tajā iekļāvušies Latvijas labākie speciālisti, klīnikas un pacientu organizācijas. Šis darbs nozīmē arī nopietnu mūsu farmaceitu apmācību, jo iejūtīgs un zinošs aptiekārs klientiem ir ļoti svarīgs.


DIABĒTA pacientu atbalsta programma

1. tipa diabēta pacientiem DĀVANA – insulīna adatiņas 8 mm, N5.
1. un 2. tipa diabēta pacientiem DĀVANA – uroloģisko ieliktņu DAILEE Lady Premium paraugu viens komplekts.

Lai saņemtu dāvanu, pacientam Latvijas aptiekā jāuzrāda recepte (elektroniskā vai papīra formātā) insulīna iegādei, kas apliecinās, ka
minētā persona ir 1. vai 2. tipa diabēta pacients.

MULTIPLĀS SKLEROZES pacientu atbalsta programma
Uzrādot recepti (elektroniskā vai papīra formātā) ar diagnozes grupas kodu G35, DĀVANĀ saņemsiet:
• uroloģisko ieliktņu DAILEE Lady Premium paraugu vienu komplektu.

INVALĪDU pacientu atbalsta programma
Uzrādot invalīda apliecību, DĀVANA – viens uroloģisko ieliktņu DAILEE Lady Premium paraugu komplekts.

Visas akcijas spēkā līdz 30. septembrim vai kamēr aptiekā ir pieejamas dāvanas

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.