LV
RU

Iepazīsties! Jauna aktīvā viela. Kas ir resveratrols?

Iepazīsties! Jauna aktīvā viela. Kas ir  resveratrols?

Dabiska aizsardzība, ko sniedz zaļā daba! Resveratrols ir viens no spēcīgākajiem dabā esošajiem antioksidantiem.


Ķīniešu un japāņu tradicionālajā medicīnā jau divtūkstoš gadu to izmanto organisma attīrīšanai, profilaksei un ārstniecībā. Rietumu mediķi resveratrolu atklāja tikai pirms nepilniem desmit gadiem.

Pasaulē veikti vairāk nekā divtūkstoš pētījumu, kuros konstatēts, ka resveratrols labvēlīgi ietekmē cilvēka organismu. Resveratrols ir dabisks augu izcelsmes produkts, ko satur vairāk nekā 70 augu sugu: vīnogas, rieksti, lilijas, eikalipts, horīzija (zīdkoks), sūreņu un melantu dzimtas augi. Zinātniski pierādīts, ka resveratrols palīdz pret apkārtējās vides radīto stresu, piemēram, sēnīšu vai vīrusa infekciju, patogēnu uzbrukumu, ultravioletajiem vai radioaktīvajiem stariem.

RESVERATROLS – DABĪGS ANTIOKSIDANTS

Resveratrols neitralizē brīvos radikāļus – toksiskas vielas, kuras izstrādā mūsu organisms. Tām uzkrājoties, paātrinās organisma novecošanās process, rodas labvēlīga vide dažādu slimību attīstībai.

Atslēga ilgam mūžam
RESVERATROLS NOVĒRŠ SIRDS NOVECOŠANOS „FRANČU PARADOKSS”

Zinātnieki pēta, kā francūžiem, par spīti taukiem bagātam uzturam, izdodas izvairīties no sirds slimībām, būt slaidiem un seksuāliem. Iespējams, ka tā saucamā „franču paradoksa” atminējums slēpjas resveratrolā. Pētījumā, kuru nesen veikusi starptautisko ekspertu grupa, konstatēts, ka sarkanvīns nelielās devās satur resveratrolu – dabīgu komponentu, kas ietilpst vairāku augu sastāvā, jo īpaši vīnogās. Zinātnieki atklājuši, ka resveratrola lietošana mazās devās ir līdzīga mazkaloriju diētai, kurā kaloriju saturs ir par 20–30% zemāks par normu.

Japānas dižsūrene (Polygonum cuspidatum) – daudzgadīgs, strauji augošs lakstaugs (1,5–2,5 m) ar gariem, ložņājošiem sakneņiem, lapas – ar īsu kātu, plati olveidīgas. Zied baltiem vai dzeltenbaltiem ziediem no jūlija līdz septembrim. Savvaļā aug vecos parkos, arī ceļmalās.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.