LV
RU

Iepazīsties! Velna nags.

Iepazīsties! Velna nags. Velna nags latīniski – Harpagophytum procumbens

Gadsimtiem ilgi Āfrikā šī auga sakne lietota, lai ārstētu vēzi, zarnu problēmas vai drudzi. Eiropieši šo augu no saviem ceļojumiem veda līdzi, lai ārstētu artrītu. 1920. gadā kāds vācu agronoms sāka auga medicīnisko izpēti. Starp 1950. un 1970. gadu Eiropas zinātnieki veica vairākus eksperimentus, kas pierādīja auga pretiekaisuma un pretsāpju īpašības. Pētījumi, kas pierāda auga efektivitāti, turpinās arī mūsdienās. Arī veterināri un zirgkopji gan lieliski zina, gan apliecina šī auga iedarbīgumu, risinot kaulu un locītavu problēmas saviem aprūpējamajiem.

Nosaukums velna nags (ang. Devil’s Claw) radies no auga pāksts izskata, kas ir cilvēka dūres lielumā un atgādina nagu.

Auga sēklas atrodas šajās pākstīs tik ilgi, kamēr pienāk klimatiski labvēlīgi apstākļi, lai tās izsētos. Velna nags dabā sastopams Botsvānas dienvidos, Namībijā, Dienvidāfrikā, īpaši Kalahari tuksnesī.

Velna nags jeb harpagofīts ir augs ar pretiekaisuma un pretsāpju efektu, samazina iekaisumu locītavās.

Galvenās, aktīvās sastāvdaļas ir dažādi glikozīdi (iridoid glycosides, acetylated phenolic glycosides) un terpenoīdi (terpenoids). Pētījumi norāda uz to, ka pretiekaisuma un pretsāpju efektu nodrošina tieši glikozīdi. Auga spēja samazināt sāpes un iekaisumu reimatisma un osteoartrīta gadījumā saistāma ar spēju bloķēt iekaisuma veicinātāju, prostaglandīnu.

Avots 1: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii

JAUNUMS!
ARNICARE plāksteris sāpju mazināšanai –satur velna nagu!

Efektivitāti nodrošina sastāvdaļas:
• velna nags (harpagophytum procumbens),
• kalnu arnika (arnica montana extract),
• vītols.
• Plāksteris samazina muskuļu un locītavu sāpes, reimatisma sāpes, sporta traumu radītās sāpes, stīvuma sajūtu plecos un kaklā.
• Īpašā tehnoloģija nodrošina plākstera iedarbību 24 stundas.
• Neatstāj traipus.

Pieejams tikai Latvijas aptieka aptiekās.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.