LV
RU

Imunitātes uzmundrināšanai

Imunitātes uzmundrināšanai 1. Fiziskās aktivitātes, vislabāk svaigā gaisā, organismā uzlabo skābekļa apgādi un pašaizsardzības spējas, sastopoties ar dažādiem vīrusiem. Sevišķi svarīgi tas ir tad, ja jums ir sēdošs darbs un strādājat lielā kolektīvā.

2. Mūsu rudeņi un ziemas mēdz būt kaprīzi, tāpēc nereti gadās izmirkt lietavās vai pasalt caurvējā. Norūdīšanās uzlabo asinsvadu elastību, līdz ar to organisms sagatavojas negaidītām pārmaiņām, ko var izraisīt augšējo elpošanas ceļu saslimšanas. Kontrastduša vai aplaistīšanās, vai pēdu un ikru muskuļu aplaistīšana, kā arī vingrošana pie atvērta loga ieteicama katru dienu!

3. Regulāri jāvēdina telpas – no rīta mājās, kamēr vārāt kafiju, pa dienu darbā ik reizi, kad pie datora ņemat pauzi, vakarā guļamistabā, kamēr ārā vingrojat.

4. Tik elementāra higiēnas norma, kas nepiedodami bieži aizmirstas, ir regulāra roku mazgāšana – pēc veikala un publisku pasākumu apmeklēšanas, sabiedriskā transporta lietošanas utt.

5. Imunitāti palīdz nostiprināt medus (tas satur vismaz 70 vērtīgas vielas!) un citi bioloģiski aktīvām vielām bagāti bišu produkti, mežrozīšu paaugļi, upenes, smiltsērkšķi, dzērvenes un citas ar C vitamīnu bagātas ogas un augļi. Ēteriskās eļļas, kurām ir pretiekaisuma un pretvīrusu iedarbība, satur mūsu pašu ķiploks un svešzemnieks ingvers. Palielinātas slodzes gadījumos var lietot spēcinošus uztura bagātinātājus.

6. Lai darbs mijas ar atpūtu – tas nav tikai skaists sauklis, bet labas veselības ķīla. Tāpēc svarīgi ievērot dienas režīmu, pilnvērtīgi atpūsties (vaļošanās pie televizora neskaitās!) un pietiekami laika veltīt miegam.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.