Inovācijas potences traucējumu ārstēšanā
Medicīnas sabiedrība ARS pirmā Latvijā piedāvā jaunu fizikālās terapijas metodi erektilās disfunkcijas un Peironi slimības ārstēšanai– bez sāpēm un ķirurģiskas iejaukšanās.
Ar aktuālajiem jaunumiem iepazīstina KIRILS IVANOVS, sertificēts urologs un ultrasonogrāfijas speciālists, savā specialitātē strādā jau 18 gadus. Specializējies minimāli invazīvajā ķirurģijā, operē ARS dienas stacionārā.
–Mūsu rīcībā ir vācu medicīnisko iekārtu ražotāja Dornier MedTech jaunākās paaudzes premium klases iekārta Aries, kas vīriešiem palīdz daļēji vai pilnībā atgūt dabisku erekciju, ja tās iemesls ir asinsvadu un perifērās nervu sistēmas traucējumi, kā arī ārstē Peironi slimību – dzimumlocekļa izliekšanos erekcijas laikā.
Jaunā fizikālās terapijas metode ir triecienviļņu terapija, ko efektīvi izmanto dažādu akūtu un hronisku sāpju ārstēšanai ortopēdijā un rehabilitācijā. Aries inovācijas erektilās disfunkcijas (ED) ārstēšanā ir ļoti svarīgas un īpašas, jo tās spēj ietekmēt ED ietekmējošo faktoru attīstību. Šī iekārta ir viena no retajām pasaulē, kas spēj novērst ED patoģenētiskos procesus, Latvijā tā ir vienīgā.
–Kā tad līdz šim ārstēja potences traucējumus?
–Līdz šim potences traucējumu ārstēšanai izmantoja vitamīnus, hormonus, dažādus medikamentus un lokālas injekcijas, vakuuma ierīces, protēzes un ķirurģiskas operācijas. Visas šīs metodes joprojām tiek lietotas, bet tās nodrošina tūlītēju vai ilgtermiņa potenci, neietekmējot slimības iemeslu. Hormonālo pārmaiņu radīto ED var novērst, kompensējot trūkstošos hormonus.
–Kur slēpjas triecienviļņu terapijas priekšrocības?
–Tās ir vairākas:
– procedūra ir īsa,
– nav invazīva,
– nav sāpīga,
– nav vajadzīga anestēzija,
– to veic ambulatori,
– pēc tās tūdaļ var netraucēti atgriezties ikdienas gaitās,
– to var apvienot ar jebkuru citu terapiju,
– tā nerada blakus efektus vai paliekošas sekas,
– metode darbojas lokāli, tikai uz konkrēto vietu,
– triecienviļņu procedūras likvidē audos patoloģiskos procesus, kas izraisa erektilo disfunkciju,
– pēc terapijas var atteikties pilnībā vai radikāli samazināt erekciju stimulējošo medikamentu lietošanu.
–Kā notiek procedūra?
–Triecienviļņu impulsi tiek ģenerēti uzgaļa aplikatorā. Manipulācijas notiek ārpus ķermeņa – lokāli uz ādas. Aplikatoru notur kontaktā ar ādu ar želejas palīdzību, liekot to statiski virs ārstējamās vietas vai slidina pa ādu noteiktā iedarbības areālā. Mehāniskie impulsi izplatās audos un iekustina dabiskos mehānismus, kas gādā par audu atjaunošanos. Tā ietekmē dzimumlocekļa audos veidojas jauni sīkie asinsvadi, tādējādi pastiprinot dzimumlocekļa audu apasiņošanu. Terapija atjauno un pozitīvi ietekmē arī dzimumlocekļa kavernozos ķermeņus un mazo nervu šķiedru galiņus, – tas ir ļoti svarīgi smēķētājiem ar ilgu stāžu un cukura diabēta slimniekiem. Triecienviļņi neārstē ED iemeslu, bet gan likvidē audos patoloģiskos procesus, kas to izraisa.
–Kādi ir erektilās disfunkcijas iemesli?
–ED ietekmē metabolais sindroms, cukura diabēts, augsts asinsspiediens, smēķēšana, augsts holesterīna līmenis, aptaukošanās, slimības, kas skar nervu sistēmu un tādējādi ietekmē dzimumlocekļa inervāciju, ka arī medikamentu blakusefekti, ko rada antidepresanti, zāles pret augstu asinsspiedienu, daži diurētiskie līdzekļi. Vairāk par ED iemesliem lasi šeit. Triecienviļņi novērš patoloģisko procesu attīstību, kas ir saistīti ar fizioloģiskām pārmaiņām organismā, piemēram, asinsvadu sašaurināšanos, kas pasliktina asiņu plūsmu uz dzimumlocekli, un nervu šķiedru patoloģijas.
Fakts: pasaulē aptuveni 1 no 10 vīriešiem cieš no erektilās disfunkcijas. Statistika liecina, ka 8 gadījumos no 10 erektilās disfunkcijas cēlonis ir saistīts ar fiziskām pārmaiņām organismā.
–Cik procedūras ir nepieciešamas?
– Potences traucējumu ārstēšanai izmanto noteiktu shēmu: 2 procedūras nedēļā, ko veic 3 nedēļas pēc kārtas, tad ietur 3 nedēļu pauzi un kursu atkārto vēlreiz. Ir nepieciešamas 12 procedūras.
Klīniskajos pētījumos ir pierādīts, ka triecienviļņu terapija:
– Uzlabo kavernozās gludās muskulatūras apasiņošanu, – tā ir iesaistīta erekcijas procesā
– Stimulē angioģenēzi – jaunu asinsvadu veidošanos
– Atjauno sīko nervu šķiedru galus.
–Vai Aries iekārta ir revolucionārs jaunums pasaulē?
–Nē, to jau kādu laiku sekmīgi izmanto uroloģijā Peironi slimības ārstēšanai, – tā izpaužas kā dzimumlocekļa izliekums erekcijas laikā. Dzimumlocekļa kavernozo ķermeņu apvalkos veidojas rētaudu saaugumi, kas sablīvējas, neļaujot rētaudu skartajai vietai erekcijas laikā izstiepties un veido līku formu. Slimībai ir progresējošs raksturs, tā var padarīt erekciju sāpīgu un pat neiespējamu. Uzskata, ka slimības iemesls varētu būt mikrotraumas un/vai hroniski iekaisumi, – tā biežāk raksturīga jauniem vīriešiem ar ļoti aktīvu vai neparastu seksu. Triecienviļņu terapija efektīvi mazina/novērš pangu veidošanos, kamēr tās ir agrīnā attīstības stadijā, tādējādi bez ķirurģiskas operācijas un medikamentiem aptur slimības attīstību, mazina sāpes un dzimumlocekļa izliekšanos.
Izlasi un ievēro!
Ja erekcijas traucējumi kļūst aizvien biežāki un nepāriet, ja to iemesls nav loģiski izskaidrojams – ar hronisku stresu, nogurumu, pārslodzi utt., labāk negaidīt un doties pie urologa, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus un uzsāktu pareizu ārstēšanu. ED var ļoti negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti un radīt milzīgu psihoemocionālo spriedzi.
Vairāk informācijas par triecienviļņu terapijas iespējām lasi šeit.
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.