LV
RU

Īpašs dāvinājums - Sudraba karte Plus

Īpašs dāvinājums - Sudraba karte Plus Mums katram ir iespēja kādam palīdzēt, un SIA Latvijas aptieka  to dara patriotiski un ik dienu – gādājot par mūsu valsts  iedzīvotāju veselības aprūpi un dzīves kvalitātes uzlabošanos. Īpaša uzmanība tiek pievērsta atsevišķām iedzīvotāju grupām, un  viņu skaits arvien turpina palielināties.


Šoreiz, mūsu valsts jubilejas mēnesī, Latvijas aptiekas  dāvinājums ir īpašs – Sudraba karte PLUS. Tās saņems  divas Latvijā ļoti svarīgas organizācijas – 1991. Gada  barikāžu dalībnieku biedrība (dibinātājs un prezidents  no 1995. gada ir Renārs Zaļais) un Latvijas Politiski  represēto apvienība (darbojas kopš 1989. gada,  pašreizējais valdes priekšsēdētājs Ivars Kaļķis).  Abu šo sabiedrisko organizāciju ieguldījums Latvijas  valstiskās neatkarības atgūšanā ir ļoti nozīmīgs. Abas  organizācijas aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē un  rosina nozīmīgas iniciatīvas. 

Informācijai. 
Latvijas aptieka Sudraba Plus karti 1991. gada barikāžu dalībnieka  statusa apliecību vai politiski represēto personu apliecību  īpašniekiem izsniegs no 2022. gada 11. novembra līdz 2023.  gada 31. martam. Lai karti saņemtu, organizācijās reģistrētās  personas ir aicinātas ierasties tuvākajā mūsu tīkla aptiekā, līdzi  ņemot 1991. gada barikāžu dalībnieka statusa apliecību (Latvijas  Republikas 2017. gada 22. jūnija likums “Par 1991. gada barikāžu  dalībnieka statusu”) vai politiski represētās personas apliecību  (Latvijas Republikas 1995. gada 12. aprīļa likums “Par politiski  represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un  nacistiskajā režīmā cietušajiem”). 

Informācija par kartes priekšrocībām, saņemšanas kārtību  tiks sniegta ikvienā Latvijas aptieka tīkla aptiekā, mūsu  internetvietnē www.latvijasaptieka.lv, kā arī Latvijas Politiski  represēto apvienības un 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības  komunikācijas kanālos.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.