LV
RU

Izlasi un izmanto! Labam rezultātam un veselībai.

Izlasi un izmanto! Labam rezultātam un veselībai.

 Kādēļ nepieciešama muskuļu iesildīšana pirms fiziskās slodzes?

Sākot fizisko slodzi, asinsrite paātrinās, bet asinsvadi nav gatavi uzņemt šo asins daudzumu- muskulis nesaņem barību un sākas problēmas: krampji, rodas diskomforts. Iesildot muskuli, asinsvadi paplašinās un asins apgāde ir daudz pilnvērtīgāka. Līdz ar to varam domāt par labāku rezultātu.


 

Vai karstā laikā ir jāveic muskuļu iesildīšana, izmantojot iesildošos līdzekļus? Kāpēc?

 

Ja slodze paredzēta ilgstoša, tad muskuļus vajadzētu iesildīt. Tas nodrošinās pastāvīgu temperatūru muskulī. Papildus, neaizmirstiet, ka karstajā laikā sportisti bieži atsvaidzinās ar aukstu ūdeni, līdz ar to strauji atdzesējas atsevišķas muskuļu grupas. Iesildošie līdzekļi kavē ārējo faktoru ietekmi uz muskuļu temperatūru.


Vai par iesildošā produkta efektivitāti liecina dedzinošas sajūtas uz ādas?

 

Dedzinoša sajūta uz ādas negarantē, ka muskuļi arī saņem kaut nedaudz no šī siltuma. Labākās smēres ir tās, kas ļoti ātri uzsūcas caur ādu un tauku slāni, un nonāk muskuļos – cilvēks pats praktiski neko daudz nejūt, bet, veicot slodzi, ir patīkama sajūta.


Kādēļ pēc slodzes būtu jālieto muskuļus relaksējošs līdzeklis?

 

Bieži vien mēs domājam par rezultātu, bet tas, kas notiek ar mums pēc sacensībām, nešķiet tik svarīgs. Pēc slodzes ir svarīgi palīdzēt atjaunot muskuļu normālu garumu, tonusu, un asinsriti, paātrināt muskuļu reģenerāciju. To visu veicina masāža un relaksējošie līdzekļi.

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.