LV
RU

Ja kārojas

Ja kārojas ..saldumus, neatsakiet sev tos, jo organisms tā ziņo par magnija trūkumu. Labāk par tortes gabaliņu (tajā ir daudz smago ogļhidrātu) vai šokolādi (tā satur daudz tauku, kas kaitē asinsvadiem) ir rieksti un sēkliņas.

...saldējumu, tas var liecināt par traucējumiem ogļhidrātu apmaiņā vai cukura diabētu. Uzturā ieteicami dārzeņi, graudaugi, žāvēti augļi, medus ar riekstiem.


...skābu, iespējams, jūsu uzturs ir pārāk vienveidīgs, satur daudz neitrālu produktu (piens, vārīta gaļa, zivs, kartupeļi u.tml.), un organisms lūdz papildināt C vitamīna un magnija krājumus. Kā? Ar riekstiem, pākšaugiem, sēkliņām. Ja vienmēr gribas skābu, tas var norādīt uz žultspūšļa vai aknu problēmām. Ja kārojas asu vai skābu, tad, iespējams, ir pazemināta kuņģa skābe, un noderēs gastroenterologa konsultācija.


...sāļu, visdrīzāk trūkst hlorīdu (uzturā jāiekļauj zivis, jūras produkti, jūras sāls), bet varbūt sākusies urīnpūšļa infekcija.


...pārceptu un noteikti ar garoziņu, tādu vilkmi izraisa ogļhidrāti. Ēdiet vairāk svaigus augļus!


...grauzt ledu, tātad organismā trūkst dzelzs. Biežāk ēdiet gaļu un zivis ar zaļumiem, palutiniet sevi ar jūras kāpostiem un saldajiem ķiršiem – un pašsajūta jau drīz uzlabosies.


...tēju vai kafiju – nu tik ļoti, ka šos uzmundrinošos dzērienus gribas pat vairākas reizes dienā? Visticamāk, organismā trūkst sēra. Līdzsvaru var panākt, ēdot dzērvenes, mārrutkus, brokoļus, galviņkāpostus.


...limonādi vai kādu citu gāzētu dzērienu vai krītu, tā var būt zīme, ka jums nepieciešams kalcijs. Papildiniet savu ēdienkarti (protams, normas robežās) ar pienu, sieru, brinzu, olām, brokoļiem, pākšaugiem, sezama sēkliņām.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.