LV
RU

Jauna elpa!

Jauna elpa! Ienākot "Latvijas aptiekas" atjaunotajās telpās Priekulē, Aizputes ielā 5, rodas sajūta, ka esi nonācis citā vietā un laikā.

Daudzi ir neizpratnē, vai aptiekā ir pārbīdītas ēkas sienas, vai ir veikta celtniecība, jo kā gan citādi no pavisam nelielas, tumšas tirdzniecības zāles var iegūt modernu, gaišu, plašu, klientiem labi pārskatāmu tirdzniecības vietu? Paldies jāsaka prasmīgām meistaru rokām, darbinieku gan izdomai, gan iztēlei, un rezultāts ir redzams ļoti ātri. Viennozīmīgi, ka par to ir gandarīti visi – kā Priekules un novada iedzīvotāji, tā arī aptiekas darbinieki. Atklāšanas svētkos atzinīgi vārdi tika saņemti gan no novada lēmējvaras, gan no medicīnas aprūpes nozarē strādājošajiem, gan no Latvijas Farmaceitu biedrības vadības. Arī masu mediji neskopojās ar cildinošiem epitetiem gan par telpām, gan par iekārtojumu, bet visvairāk – par aptiekā strādājošajām farmaceitēm.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.