Jaunas iespējas diagnostikā Medicīnas sabiedrības ARS filiālē ARS Diagnostikas klīnikā
Medicīnas sabiedrība ARS, apvienojot Latvijas labāko ārstu komandu, 28 gadu pieredzi un vismodernākās premium klases tehnoloģijas, ir atvērusi jaunu filiāli ARS Diagnostikas klīnika, kurā ar "Latvijas aptiekas" Sudraba karti ir īpašas atlaides (5-10%) pastāvīgo klientu programmas ietvaros.
ARS Diagnostikas klīnika, ko atklāja 2016. gada pavasarī, atrodas Rīgā, rekonstruētajā Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā Jāņa Asara ielā 3. Tā ir iekārtota atbilstoši starptautiskajām vadlīnijām un labākajai pasaules pieredzei medicīnā.
Īpaši svarīgi: visus izmeklējumus ar jaunākajām premium klases tehnoloģijām ARS Diagnostikas klīnikā veic kvalificēti, labi apmācīti un pieredzējuši speciālisti, radiologi – diagnosti. Tas sniedz jaunas, vēl nebijušas iespējas slimību savlaicīgas diagnostikas un efektīvas ārstēšanas jomā.
Īpaša uzmanība tiek veltīta biežāk, sastopamo audzēju – krūts dziedzeru un kuņģa zarnu trakta ļaundabīgu un labdabīgu slimību agrīnai atklāšanai.
ARS Diagnostikas klīnikas pakalpojumi
Magnētiskā rezonanse.
Latvijā pirmā pilnībā digitāla magnētiskās rezonanses 3 teslu iekārta (Philips Ingenia Ambient Experience 3,0 T), kas nodrošina galvas smadzeņu, galvas un mīksto audu izmeklējumus, mugurkaula, muguras smadzeņu, locītavu sistēmu, asinsvadu sistēmas, ginekoloģiskos, krūšu dziedzeru, iegurņa orgānu (ginekoloģiskie, prostatas), tievās un resnās zarnas (enterogrāfija, kolonogrāfija) izmeklējumus. Tiek piedāvāta iespēja veikt visa ķermeņa magnētiskās rezonanses skrīninga izmeklējumu, kas viena izmeklējuma laikā veic izmeklējumus- muskuloskeletālai sistēmai (lielās locītavas- plecu, gūžu, ceļu un pēdu locītavas, mīkstie audi un muskuļi), galvas smadzenēm un mugurkaulājam visā garumā un krūšu kurvim, vēdera dobumam un iegurnim (tiek izvērtēta videne, paduses, vēdera dobuma un iegurņa orgāni, limfmezgli).
Veicam magnētiskās rezonanses izmeklējumus bērniem no 8 gadu vecuma:
- galvas un muguras smadzenēm,
- vēdera dobuma un iegurņa orgāniem,
- kaulu, locītavu un muskuļu sistēmai,
- acīm, ausīs,
- sirds un asinsvadu sistēmām u.c.
MR iekārtai PHILIPS Ingenia 3,0T ir pieejama īpaša programma holesteatomu (vidusauss iekaisuma komplikāciju) diagnostikai.
Vairāk par magnētiskās rezonanses izmeklējumiem ARS Diagnostikas klīnikā lasi šeit .
Plašākās krūts dziedzeru izmeklējumu metodes
Katru gadu krūts vēzis tiek atklāts aizvien jaunākām sievietēm, tāpēc ļoti svarīgi ir veikt savlaicīgu diagnostiku, kas palīdz atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā un ļauj to veiksmīgi ārstēt.
ARS Diagnostikas klīnikā ir attēlu diagnostikas metodes krūšu dziedzeriem:
- digitālo mamogrāfiju ar tomosintēzes programmu, kam izmanto Hologic Selenia Dimensions,
- ultrasonogrāfiju ar premium klases iekārtu Philips EPIQ 5,
- digitālo magnētisko rezonansi ar Philips Ingenia Ambient Experience 3,0 T.
Ja krūšu dziedzeru izmeklējumu laikā ir radušās aizdomas par ļaundabīgiem veidojumiem krūtīs ir nepieciešams veikt biopsiju, lai apstiprinātu vai noliegtu šo diagnozi.
Krūtsdziedzeru audu izmeklējumiemtiek pielietotas arīinvazīvās izmeklēšanas metodes:
- aspirācijas biopsija USG kontrolē,
- Core biopsija USG/MG (stereotakses) kontrolē
- vakuuma biopsija USG/MG (stereotakses) kontrolē.
Koncentrējot visas krūts slimību diagnostikas un ārstēšanas iespējas vienuviet, ARS Diagnoastikas klīnikā ir pieejama arī ķirurga-onkologa, mamologa un ķīmijterapeita, asociētā profesora Dr.med. Jāņa Eglīša konsultācija, kurš specializējies - labdabīgu un ļaundabīgu krūts dziedzeru slimību gadījumos, ādas un mīksto audu ļaundabīgu un labdabīgu audzēju gadījumos, gremošanas trakta un vēdera dobuma ļaundabīgu un labdabīgu audzēju gadījumos.
Vairāk par krūts slimību diagnostikas iespējām ARS Diagnostikas klīnikā lasi šeit.
Kuņģa - zarnu trakta izmeklējumi
ARS Diagnostikas klīnikā gastroskopijas un kolonoskopijas izmeklējumiem īpaši iekārtotais endoskopijas kabinets ir aprīkots ar jaunākās paaudzes videoendoskopijas iekārtu Olympus EVIS EXERA III, kas nodrošina precīzu kuņģa-zarnu trakta diagnostiku, izmantojot labāko pasaules pieredzi un jaunākos medicīnas sasniegumus.
Unikāla, neinvazīva diagnostikas metode, kas ir paredzēta tievās zarnas diagnostikā, kas sniedz arī detalizētu informāciju par visu gremošanas traktu kopumā. Izmeklējumu veic izmantojot Olympus Endocapsule 10 sistems.
Alternatīva metode ir magnētiskās rezonanses enterogrāfija ar PHILIPS Ingenia 3,0T
Magnētiskās rezonanses izmeklējumi vēdera dobuma un iegurņa orgāniem ar MR iekārtu PHILIPS Ingenia 3,0T, kas būtiski atvieglo vēdera dobuma un iegurņa orgānu slimību diagnostiku un ārstēšanu. MR izmeklējumu veic, ja nav pietiekoši skaidra diagnoze kādā no iepriekš veiktajiem izmeklējumiem, piemēram, ultrasonoskopijā, datortomogrāfijā, endoskopijā, kā arī šis izmeklējums ir ļoti informatīvs tieši tievās zarnas diagnostikā.
Vairāk par kuņģa - zarnu trakta slimību diagnostikas iespējām ARS Diagnostikas klīnikā lasi šeit.
Ultrasonogrāfijas izmeklējumi.
Klīnikā tiek veikti ultrasonogrāfijas diagnostika ar premium iekārtu Philips EPIQ 5 un Philips EPIQ 7 – krūšu dziedzeru USG, vēdera dobuma orgānu USG, nieru un urīnceļu USG, sēklinieku USG, vairogdziedzera USG un locītavu USG.
ARS Diagnostikas klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kurambulatori tiek veikta neinvazīva nierakmeņu ārstēšana - litotripsija, izmantojot vienīgo litotripsijas iekārtu Baltijā Dornier MedTech Gemini.
Vairāk par nierakmeņu ārstēšanu - litotripsiju ARS Diagnostikas klīnikā lasi šeit
Zināšanai: līdzvērtīgas izmeklēšanas iespējas pagaidām nav pieejamas nekur citur, ne Latvijā, ne Baltijā.
Noderīga informācija: ARS Diagnostikas klīnikā ir nodrošināta visu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība personām ar funkcionālajiem traucējumiem.
Medicīnas sabiedrības ARS filiāle
ARS Diagnostikas klīnika
Adrese: Jāņa Asara ielā 3, Rīga
Vienotais ARS reģistratūras tālr.: +371 67 201 007
Magnētiskās rezonanses reģistratūras tālr.: +371 67 201 088
Litotripsijas reģistratūras tālr.: +371 67 201 005
Mamogrāfijas reģistratūras tālr.: +371 67 201 016
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Uzdot jautājumu
|
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.