LV
RU

Kā izvēlēties īsto sejas tīrīšanas līdzekli?

Kā izvēlēties īsto sejas tīrīšanas līdzekli? Lūk, uzskatāma tabula ikdienas sejas tīrīšanai!

 

ĀDAS TIPS TĪRĪŠANAS
LĪDZEKĻA
VEIDS
KO TAS DARA?
Taukaina vai
ar akni
Putojošs
šķidrums
Sajaukts plaukstās ar ūdeni, tas kļūst par maigām, gaisīgām putām, kas palīdz attīrīt poras no netīrumiem un liekā sebuma.
Sausa, sarkana un/vai ar ekzēmu Krēms vai
losjons
Šo līdzekļu sastāvā ir mīkstinoši līdzekļi, piemēram, glicerīns vai šī sviests, kas attīra netīrumus, vienlaikus mitrinot ādu
Jutīga Eļļa Lai gan var likties, ka eļļas uzklāšana uz sejas to neattīra, tā nav taisnība. Piemēram, argana eļļa, ko dēvē par Marokas zeltu, nebloķē poras, ir viegla, mitrinoša un neizraisa negatīvas reakcijas, turklāt satur ādai tik svarīgo E vitamīnu.
Nobriedusi āda Kūstošs
balzams
Šī bagātīgā, sviestam līdzīgā ziede, uzziesta uz sejas, pārveidojas jeb izkūst par šķidrumu. To var izmantot bez ūdens, lai noņemtu blīvu grima kārtu. Patīkami relaksē ādu.
Jebkurš ādas tips Micelārais
ūdens
Šarmantajām francūzietēm tā ir neatņemama daļa no sejas kopšanas rutīnas. Micelārais ūdens satur molekulas, kas gluži kā magnēts piesaista netīrumus un eļļu, neizraisot sausuma sajūtu. Piemērots gandrīz jebkuram ādas tipam. Atšķirībā no vairuma citu attīrīšanas līdzekļu to nevajag noskalot vai rūpīgi ieziest – pietiek pa ādu viegli pārvilkt ar pirkstiem.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.