LV
RU

Kā izvēlēties labāko Omega-3 zivju eļļu?

Kā izvēlēties labāko Omega-3 zivju eļļu? Omega-3 produktu izvēle ir milzīga. Bieži tiek uzsvērts, ka dienā ir nepieciešams 1000 mg Omega-3. Vai tas ir vienīgais, kas jāzina izvēloties zivju eļļu?


Kvalitātes rādītājs.

a) Galvenais kvalitātes rādītājs ir zivju eļļā atrodamais Omega-3 nepiesātināto taukskābju daudzums, ko uz iepakojuma apzīmē ar burtiem EPS un DHS, kuram jābūt vismaz 250 mg. Ne visi ražotāji uz iepakojuma norāda EPS un DHS daudzumu. Šādu preci labāk likt malā, jo iespējams šo vērtīgo taukskābju saturs ir neliels. Jo vairāk šīs divas taukskābes ir zivju eļļas sastāvā, jo vērtīgāka tā ir organismam. Piemēram, D’ORO VITALE zivju eļļā Omega-3 taukskābju koncentrācija (EPS un DHS kopā ir 600 mg) ir vismaz 60% (no 1000 mg). Daudzos citos zivju eļļas produktos tikai 30%.

b) Izvērtē, vai vēlies lietot Omega-3 DHS un EPS dabīgā triglicerīda veidā. Daži Omega-3 produkti ir etilesteru formā - radīti sintētiski.

Ieguves materiāls.

Visbiežāk zivju eļļu iegūst no mencu aknām, tā dabiskā veidā satur svarīgākos eļļā šķīstošos A un D vitamīnus. To iegūst arī no laša, siļķes, strauta foreles un anšoviem. Šo zivju eļļa var nesaturēt vitamīnus, ja vien tie nav pievienoti ražošanas procesā.

Iepakojums.

Zivju eļļas produkti tiek piedāvāti gan kapsulās, gan šķidrā veidā. Kapsulā zivju eļļa saglabājas ilgāk, tik ātri neoksidējas, šķidrā veidā tā jāuzglabā ledusskapī un jāizlieto trīs mēnešu laikā pēc atvēršanas. Abos variantos zivju eļļa uzsūcas vienlīdz labi;

Sastāvs. Gan Omega-3, gan Omega-6 ir nestabilas eļļas, tāpēc jāpievērš uzmanība, vai ražotājs ir pievienojis E vitamīnu, kas darbojas kā antioksidants, lai saglabātu zivju eļļu svaigu
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.