LV
RU

Kā rīkoties, lai negūtu apsaldējumus

Kā rīkoties, lai negūtu apsaldējumus Pazemināta gaisa temperatūra – apsaldējumu pamatiemesls, tomēr apsaldēšanās risks pastāv pat pie 0°. Stiprs vējš, mitrums, mitrs apģērbs un apavi veicina ķermeņa atdzišanu.

 

Daudz tiek runāts, kā rīkoties, ja jau ir apsaldējums, bet ko darīt, lai tāda nebūtu?


  • Aukstā laikā apģērbu veidojiet no vairākām kārtām, jo starp katru no kārtām izveidojas gaisa slānis, kas notur siltumu. Atsakieties no metāla rotaslietām.

 

  • Sejas un roku ādai lietojiet biezākas tekstūras, taukaināku kosmētiku, kas nav mitrinoša. Attīrošos līdzekļus vai kosmētiku, kuras sastāvā ir spirts, aukstā laikā nelietojiet.

 

  • Pastaigas aukstā laikā tukšā dūšā nav ieteicamas.

 

  • Ja sāk salt sejas āda, necentieties to paberzēt ar cimdu, labāk veidojiet grimases- smaidiet, rauciet degunu.

 

  • Ja esat pamatīgi nosalis un tiekat siltumā, centieties apsēsties, jo aktīvak cirkulējot asinīm, var sareibt galva.

 

  • Nesmēķējiet aukstumā, jo smēķēšana izraisa locekļu kapilāru spazmas.

 

  • Nelietojiet alkoholu, jo tas paplašina asinsvadus, līdz ar to –palielinās siltumatdeve, kas veicina atdzišanu. 
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.