LV
RU

Kā saglabāt kustību brīvību

Kā saglabāt kustību brīvību

Kolagēns- mūsu jaunības olbaltumviela


Kas ir kolagēns?

Kolagēns- viena no izplatītākajām un pēc savām īpašībām viena no unikālākajām olbaltumvielām cilvēka organismā. Kolagēnu bieži izmanto kosmētikā un ortopēdijā. Diemžēl, ne visi zina, ka bez grumbu izlīdzināšanas, kolagēns ir svarīgs locītavu atjaunošanās procesā.

Kādēļ samazinās kolagēna daudzums organismā?

Pirmkārt, tas ir fizioloģisks process, organismam novecojot, samazinās arī kolagēna daudzums. Otrkārt, arī auto imūnās saslimšanas, ekoloģiskās vides piesārņojums, nepareizs ēdiens, kaitīgie ieradumi, kā arī ilgstoša uzturēšanās saulē  - tas viss samazina kolagēna veidošanos organismā

Kā mēs izjūtam kolagēna trūkumu?

Vispamanāmāk par to ziņo mūsu āda, kura kolagēna trūkuma dēļ zaudē savu tonusu, tvirtumu. Taču tās ir tikai ārējās izpausmes, kuras mēs pamanām ar neapbruņotu aci. Kolagēna trūkuma rezultātā organisma iekšējās izmaiņas ir būtiskākas – tās ir deformācijas, kuras mēs sajūtam kā sāpes staigājot.

Attīstās artroze un osteohondroze: skrimšļi kļūst plānāki un nespēj pasargāt locītavu virsmas, kas pārvietošanās laikā beržas viena gar otru. Ja organismam nepieciešamo komponentu līdzsvars netiek atjaunots, locītavas degradācijas process var būt neatgriezenisks un locītavu nāksies aizstāt ar mākslīgo.

 Kā papildināt kolagēna līmeni?

Tā ir olbaltumviela, ko izstrādā cilvēka organisms. Lai sekmētu kolagēna izstrādi, jālieto vitamīni un mikroelementi, ēdienkartē jāiekļauj produkti, kas veicina kolagēna izstrādi, piemēram, spināti, kāposti, salāti, treknas jūras zivis, kā arī kaulu buljons. Atzīstot, ka kolagēna sintēze ir sarežģīts process, ne katrs organisms spēj pilnībā atjaunot kolagēna trūkumu patstāvīgi. Bieži vien rodas nepieciešamība lietot kompleksus vitamīnus, kuru sastāvā ietilpst sadalīts pilnībā hidrolizēts kolagēns.

Par īstu izrāvienu skrimšļveida audu atjaunošanā ir kļuvis GELADRINK®, kura sastāvā ietilpst hidrolizēti kolagēna peptīdi, hondroitīns, glikozamīns un specializētu vitamīnu un minerālvielu komplekss, kam ir spēcīga antioksidatīva iedarbība, kas arī veicina pareizu kolagēna molekulu veidošanos organismā. Šāda vielu kombinācija, kā arī smalki izkliedētais kolagēns, nodrošina labāku uzsūkšanos un augstu (vairāk kā 75%) kolagēna bioloģisko pieejamību.

GELADRINK® - lielisks jūsu locītavu sargs.

Speciālista konsultāciju par GELADRINK® jūs varat saņemt pa tālruni 20 122 122  vai mājas lapā www.gelaclub.com


Uztura bagātinātājs.
Nepārsniegt ieteicamo diennakts devu. Neizmantot uztura bagātinātāju pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietošanai. Svarīgi ir lietot līdzsvarotu uzturu un ievērot veselīgu dzīvesveidu.

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.