LV
RU

Kā saglabāt savu veselību?

Kā saglabāt savu veselību?

Daži ieteikumi, kā stiprināt savu imunitāti.


1. Uzturi formā savu ķermeni: ja Tev ir liekais svars, tad pat svara samazināšanai par 5-10% būs manāms rezultāts.

2. Ēd veselīgu, olbaltumvielām bagātu ēdienu: olbaltumvielas ir vajadzīgas muskuļu veidošanai, tās arī sniedz sāta sajūtu.

3. Izmanto labos taukus: pareizo tauku lietošana uzturā palīdz samazināt svaru un uzlabot cukura uzsūkšanos
Noderīgākās taukskābes - polinepiesātinātie Omega 3 tauki.

4. Katru dienu uzturā lieto augļus un dārzeņus, kas ir bagāti ar vērtīgām šķiedrvielām, minerālvielām un vitamīniem, turklāt tiem nav enerģētiskās vērtības.

5. Izvēlies ogļhidrātus saprātīgi: dod priekšroku tiem produktiem, kuri ir bagāti ar šķiedrvielām un no kuriem enerģija tiek atbrīvota pakāpeniski, piemēram, visi graudaugi, svaigi augļi, brūnie rīsi.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.