LV
RU

Kalnu slēpošanas sezona sākusies. Kā izvairīties no traumām un sāpošiem muskuļiem.

Kalnu slēpošanas sezona sākusies. Kā izvairīties no traumām un sāpošiem muskuļiem.

Sports Akileine* īpaši Latvijas aptiekai

 


Kalnu slēpošana – viens no ekstremālākajiem sporta veidiem, kuram nepieciešams ne vien īpašs ekipējums, bet arī fiziskā sagatavotība, lai pirmā diena uz kalna neatgādina par sevi visa atvaļinājuma laikā.

Viens no nosacījumiem ir iesildīšanās. To jāveic katru dienu, uzsākot nobraucienus. Dienas laikā tiek veikti ap 20 – 30 nobraucienu, kas ir pietiekami liela slodze, tātad ir jādomā arī par muskuļiem dienas beigās.

Iesildīšanās tehnika ziemā ir nedaudz atšķirīga, tiek ievērots princips „no augšas, uz leju” – vispirms tiek iesildīti kakla, plecu, ķermeņa, vēdera muskuļi, kuriem seko krusti, ceļi, potītes.

Īpašu uzmanību jāpievērš kakla muskuļiem, pleciem un visām kāju muskuļu grupām, kas slēpojot visbiežāk tiek pakļautas slodzei un traumām. Klasiskie pietupieni, noliekšanās uz priekšu un sāniem, svarīgi atgādināt sev kritienu imitāciju.

Kā atgādinājums – 3 iesildīšanās vingrinājumi:

Sienas stumšana. Ahileja cīpslas un ikru muskulatūras iesildīšanai. Nostājieties ar seju pret sienu, kāju attālums līdz sienai – 2-3 pēdas. Ar rokām atspiedieties pret sienu, viena kāja ir saliekta, bet otra – taisna. Pastiepiet taisnās kājas aizmugurējos muskuļus, palieciet tādā pozīcijā apmēram 10 sekundes. Pamainiet kājas. Veiciet šo vingrinājumu 10 reizes.

Vingrojums muguras muskuļu un ceļgalu locītavu cīpslu iesildīšanai. Guļot uz cietas virsmas, pievelciet ceļgalus pie krūtīm, piefiksējiet kājas šādā stāvoklī uz 10 sekundēm. Atkārtojiet 5 reizes.

Ceļgalu locītavu cīpslām noderēs arī vingrojums, kura laikā nolieciet taisnu kāju uz krēsla sev priekšā, noliecieties ar galvu pie ceļgala. Piefiksējiet sevi šajā stāvoklī uz 10 sekundēm. Pamainiet kājas. Atkārtojiet vingrojumu 10 reizes.

Iesildīšanās procesā varat iekļaut arī tā saukto muskuļu vingrošanu – apļveida kustības ar krustiem, gurniem, potītēm, pleciem.

Vēl viens atgādinājums- iesildīšanās un atsildīšanās ir jāveic regulāri, arī atvaļinājuma pēdējā dienā. Neaizmirstiet, ka lielisku rezultātu un pašsajūtu sniegs Akileine Sports Start gels, kā arī Akileine Sports Relax. Par Relax efektivitāti un noderīgumu tieši kalnu slēpotājiem liecina ne viena vien atsauksme, jo tieši sāpošie muskuļi ir tie, kas neļauj izbaudīt pilnvērtīgi ziemas priekus.

*Sports Akileine - farmaceitu radīta, laboratoriski testēta, pasaulē pazīstama un atzīta, pieredzes bagāta (no 1946. gada),precīzi segmentēta produktu līnija

 • profesionāliem sportistiem,
 • amatieriem,
 • aktīvu dzīvesveidu mīlošiem cilvēkiem.

Šie līdzekļi palīdz sagatavot ķermeni fiziskām aktivitātēm, samazina sporta traumatismu, kā arī palīdz atjaunoties pēc fiziskām slodzēm. Produktu sastāvā tiek plaši iekļauti ārstniecības augi, augu valsts produkti, dabīgas eļļas, vitamīni. Ražota Monako.

Sports AkileineRelax gel

 • samazina muskuļu noguruma sajūtu,
 • optimizē atjaunošanos pēc sporta nodarbībām,
 • ļoti ātra uzsūkšanās,
 • nav taukains.

Sports Akileine Start gel

 • ļauj izvairīties no sastiepumiem,
 • iesilda bez dedzinošām sajūtām,
 • viegli uzsūcas, nav taukains,
 • atvieglo dinamisko iesildīšanos.

Īpaši aktuāls tiem, kas slodzes laikā izjūt krampju sajūtu.

 

 

 

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.