LV
RU

Kas krēma sastāvā?

Kas krēma sastāvā? Pirms iegādāties jaunu krēmu vai citu ādas kopšanas līdzekli, noteikti jāiepazīstas ar tā sastāvdaļām (ingredientiem).
Pirmās sastāvdaļas, kas tiek minētas, ir galvenās un procentuāli aizņem lielāko krēma sastāvu. Tas, kas rakstīts šīs sadaļas beigās, tur ir ļoti mazā daudzumā.

Pērkot kosmētiku, īpaši ekoloģisku, pievērsiet uzmanību derīguma termiņam. Nepareiza kosmētikas uzglabāšana ievērojami samazina produkta mūžu un derīguma laiku, var izraisīt alerģiskas reakcijas.

! Ādas kopšanas līdzekļi, kas nopērkami aptiekās, nav masveida produkcija. Par to lietošanu droši konsultējieties ar farmaceitu!

No kādām sastāvdaļām jāizvairās?
Visplašāk izmantotā kosmētikas izejvielu grupa ir parabēni (naſtas produkti). Tie aizsargā kosmētiskos līdzekļus no bojāšanās, taču iznīcina lielu daudzumu mikroorganismu. Savukārt parafīns (Paraffinum Liquidum), kas ir lēts izejmateriāls un parasti tiek izmantots pieniņos, satur daudz ūdens. Kaitīgi ir arī alergēni un krāsvielas. Regulāri lietojot šādus kosmētikas līdzekļus, nelabvēlīgās vielas uzkrājas organismā, atstāj postošu ietekmi uz veģetatīvo sistēmu, bieži izraisa alerģiskas reakcijas.

Parabēni (Paraben; Metyl, Butyl, Propyl, Isobutyl)
Propilēna glikols (Propylene Glycol)
Minerāleļļa (Mineral Oil; Paraffinum Liquidum)
Trietanolamīns (Triethanolamine; TEA),
Dietanolamīns (Diethanolamine; DEA)
BHT (Butylated Hydroxythaluene)
Phenoxyethanol


Alantoīns
– šī dabiskā taukskābe sekmē šūnu atjaunošanos,mitrina un nomierina ādu, aizsargā no ārējās vides kaitīgās ietekmes.
Alvejas ekstrakts attīra, mitrina un mīkstina ādu, uzlabo tās elastību.
Bišu vasks – izveido uz ādas dabisku vaska kārtiņu.
Glicerīns – mīkstina un mitrina ādu (turklāt spēj piesavināties mitrumu no gaisa).
Hialuronskābe – spēcīgs dabisks ādas mitrinātājs, izlīdzina sīkās grumbiņas.
Jojobas sēklu eļļa – baro, mīkstina un atjauno ādu.
Kakao sviests – baro un mitrina ādu, tādēļ sevišķi noder sausas ādas kopšanai
Makadamijas riekstu eļļa – bagātīgi satur taukskābes un vitamīnus, kas baro un mīkstina ādu.
Rudzupuķu ziedūdens – attīra un nomierina ādu, izlīdzina sīkās krunciņas.
Šī sviests – baro, mitrina, mīkstina ādu, aizkavē tās novecošanos.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.