LV
RU

Ko darīt, lai pēc slodzes nebūtu sāpošu muskuļu?

Ko darīt, lai pēc slodzes nebūtu sāpošu muskuļu?

Ieteikumi īpaši izstrādāti Latvijas aptieka Sporta plaukta preču pircējiem

Iesaka UĢIS VIĻUMS

UZZIŅA

UĢIS VIĻUMS

Bijušais profesionālais basketbolists(karjeru beidza 2010. gadā), četrkārtējs LBL čempions. Sporta kluba Cēsis galvenais treneris. Sagatavo arī basketbolistus individuāli un komandas. Vada kursus fizioterapeitiem un treneriem. 

 



– Pienskābe organismā saglabājas ilgu laiku, un atgūšanās notiek lēni. Tāpēc, pirmkārt, tāpat kā pirms treniņa stiepjam muskuļus, tos aktivizējot, tā pēc treniņa lēnām jāpastaigā, kamēr nomierinās pulss, tad jāapsēžas un mierīgi jāpastiepj, jāizloka saspringtākie muskuļi, katram veltot 15–20 sekunžu.

Otrkārt, pēc fiziskām aktivitātēm vajadzētu sāpošajai vietai uz 10–15 minūtēm uzlikt ledus maisiņu, tad ar apļveida kustībām parīvēt un pēc 10–15 minūtēm uzlikt ledu vēlreiz. Rezultāts – nervu gali nomierinās, sajūtas kļūst patīkamas. Vakarā var uzlikt vēl kādu atslābinošu kompresi.


Atcerieties! Pirts ir pamatīga fiziska slodze, turklāt karstumā! Izvērtējiet, vai pēc vienas slodzes uzreiz esat gatavi nākošai.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.