LV
RU

Kosmētikas iegāde: soli pa solim

Kosmētikas iegāde: soli pa solim Pareiza izvēle. Galvenais – kādam nolūkam kosmētikas līdzeklis jums nepieciešams: kādu rezultātu vēlaties gūt, no kādām ādas problēmām cerat atbrīvoties utt.
Īpaša uzmanība jāpievērš kosmētikai, kas paredzēta ķermeņa zonām, kur āda ir plānāka un jutīgāka (plakstiņi, sejas āda, paduses), un lai tā būtu atbilstoša jūsu ādas tipam. 

Uzmanība etiķetei. Pirms pirkšanas un lietošanas rūpīgi izlasiet informāciju uz etiķetes un akli tai neuzticieties. Kosmētiskie līdzekļi var saturēt ķīmiskas vielas (piemēram, triklozānu, ftalātus, parabēnus), kas rada nopietnas veselības problēmas. Lai pagarinātu preču derīguma termiņu, var būt izmantoti toksiski konservanti, ieskaitot tādus, kas izdala formaldehīdu. 

Testēšana. Sākot lietot jaunu un iepriekš nepārbaudītu līdzekli, vispirms ieteicams veikt testu uz rokas ādas (apakšdelma). Nopietni kosmētikas ražotāji piedāvā testerus. Šie preces paraugi paredzēti arī alerģijas pārbaudes veikšanai, lai pārliecinātos, vai konkrētā kosmētika nerada kairinājumu (viegls apsārtums, nieze), alerģisku reakciju (individuāla jutība pret kādu alergēnu), ādas sausumu utt. 

Tilpums. Izvēloties konkrētā kosmētikas līdzekļa tilpumu, jāņem vērā – svarīgi to nelietot ilgāk, kā norādīts uz iepakojuma. Ja derīguma termiņš ir beidzies, tāda kosmētika var būt ne tikai neefektīva, bet arī izraisīt alerģiju. Dabīgas kosmētikas derīguma termiņš ir daudz īsāks, jo konservanti tajos izmantoti minimāli. 

Cena. Ādas kopšanas produktu kvalitāte pirmkārt ir atkarīga no izejvielu kvalitātes, ražošanas tehnoloģiskajiem procesiem un kvalitātes kontroles sistēmas. Ietaupīt ļauj kosmētika, kas vienlaikus pilda vairākas funkcijas, piemēram, mitrinošs krēms ar UV aizsardzību. 

Kam uzticēties? Kosmētika jāizvēlas atbildīgi, uzticoties pārbaudītām vērtībām, zīmoliem ar labu reputāciju, kas garantē produkta drošību un efektivitāti. Lēta un bez nepieciešamības lietota kosmētika var negatīvi ietekmēt ādu un ķermeni kopumā. Neskaidrību gadījumos konsultējieties ar dermatologu, farmaceitu vai specializētā veikala pārdevēju.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.