LV
RU

LABIE VĀRDI mūsu farmaceitiem

LABIE VĀRDI mūsu farmaceitiem

Latvijas veselības nozares nozīmīgāko pasākumu Gada balva medicīnā šogad jau 12. gadu rīko Latvijas Ārstu biedrība. 


Latvijas Farmaceitu biedrība katru gadu nozares visaugstākās raudzes darbiniekiem piešķir goda nosaukumu Gada Farmaceits.

Tie ir augsti un ļoti būtiski novērtējumi, jo vērā tiek ņemta farmaceitiskās aprūpes kvalitāte, kompetence, sabiedrības izglītošana, farmaceita profesijas popularizēšana un citas svarīgas īpašības.

Lepojamies, ka šos titulus jau ir saņēmuši vairāki SIA Latvijas aptieka farmaceiti.

Arī mūsu aptieku apmeklētāji, vērtējot farmaceitu darbu, neskopojas ar labiem vārdiem. Lūk, atsauksmes, ko pērn esam saņēmuši sociālajos tīklos, e-pastā, telefoniski, vēstulēs vai tiekoties ar klientiem.

Aicinām Jūs izvirzīt savu  “GADA FARMACEITU” un nobalsot! To varat darīt līdz 2022. gada 6. februārim portālā  www.arstubiedriba.lv/gadabalvamedicina

 

 

Maija Salmiņa (LA22, Rīgā, Lidoņu iela 27, darbs ar visu Latviju) tur roku uz pulsa! Izcils darbs ar nereģistrētajiem medikamentiem, izveidots algoritms zāļu piegādei uz mājām un nodrošināta šī pakalpojuma realizācija ikdienā – sūtījumi diendienā ceļo pa visu Latviju. Pateicības pie Maijas sarodas no malu malām – no Kuldīgas, Liepājas, Alūksnes un citām vietām!

Ja Zaubē veiktu aptauju par Gada cilvēku, šo titulu noteikti iegūtu Latvijas aptieka darbiniece, ārsta palīdze Janīna Kalteniece! Lauku cilvēki vispār ir īpaši! Neizbraucami ceļi viņus nebaida, un viņi atceras katra klienta vēlmes un vajadzības. Zaubes cilvēku sirds siltums, kas plūst Janīnas virzienā, jūtams vairāku kilometru rādiusā!

Ar farmaceites Svetlanas Dzenes palīdzību Viļakā ir atrisinātas vairākas sarežģītas situācijas. Cilvēki viņai saka milzīgu paldies gan par to, ka zāles ir pasūtītas savlaicīgi un klientam ceļš nav jāmēro divreiz, gan par atgādinājumu, kā pareizi lietot attiecīgo medikamentu, gan par smaidu un laipnajiem vārdiem.

Kārsavas un tās apkārtnes ļaudis augstu vērtē Vandas Rancānes darbu. Viņu sirsnīgos „paldies” farmaceite saņem par rūpīgo attieksmi, izpalīdzību, zināšanām, sadarbību ar aprūpes centriem un, protams, par Latgalei tik raksturīgo sirds siltumu.

Svarīgāki par ieņemamajiem amatiem un iegūtajiem tituliem ir vēl citi kritēriji! Farmaceites Ilonas Kuzminas (LA 69, Rēzeknē, Latgales ielā 22/24)sirsnību un profesionalitāti cilvēki vērtē ļoti augstu!

Izvērtējot atsauksmes par Jeļenu Kucenko (LA40, Daugavpilī, Valkas ielā 5) , lieliem burtiem jāraksta – individuāla pieeja. Ja gadās kāda aizķeršanās vai medikaments ir grūtāk pieejams, tad ziniet – viņa šos jautājumus atrisinās ātri un viegli, un klients nekādas neērtības nejutīs.

Rūpīga attieksme un pieredze – lūk, divi pamatakmeņi, kas ļauj Nadeždu Kļevcovu ierindot starp mūsu labākajiem farmaceitiem. Viņa prasmīgi sadarbojas ar izbraukuma diagnostikām, kas diezgan bieži ir Pļaviņās, Odzienas ielā 1 un ar īpašiem speciālistiem, kas pieņem pacientus.

Varētu domāt, ka Armandam Sīlim (LA5, Ogrē, Rīgas ielā 33, TC Rimiaptiekas klientes pateicību saka tikai tādēļ, ka viņas ir apkalpojis farmaceits vīrietis, bet tā nav taisnība. Viņš ir cilvēks savā vietā – zinošs, palīdz atrisināt jebkuru situāciju, sniedz izsmeļošu informāciju, iesaka, pie kura speciālista griezties. Tā turpināt!

Sedā savs cilvēks teju ikvienā ģimenē ir Terēza Vainblata. Ja kādam ir neatliekama vajadzība, viņa aptieku atvērs arī pēc vai pirms darbalaika. Sedas iedzīvotāji Terēzai ir pateicīgi arī par to, ka viņa uztur rūpi par vecāka gadagājuma cilvēkiem, ka allaž apjautājas, kā klājas ģimenes locekļiem, ka piekodina katram rūpēties par savu veselību.

Irina Samohvalova (LA 41, Rīgā, Rušonu ielā 15, MFD Veselības grupas klīnikā) visvairāk pateicību saņem par darbu ar nereģistrētajiem medikamentiem. Daudziem klientiem to pasūtīšana šķiet sarežģīta, bet Irinas iedrošinošais smaids uzmundrina. Viņas pārliecība – klientam jābūt mierīgam, jo miers ārstē!

Atsaucīgo Alekseju Mamaiko (LA 22, Rīgā, Lidoņu iela 27) labi zina un ciena ne tikai Iļģuciemā. Viņa prasmi vienkārši un saprotami izskaidrot sarežģītas lietas augsti vērtē klienti un arī Latvijas Radio 4 klausītāji, tāpēc pieredzējušais farmaceits ir biežs viesis raidījumā Domskaja plosčadj (Doma laukums).

Olgas Pastores darbu klienti novērtē, viņu pašu neredzot, jo farmaceite strādā zāļu izgatavošanas nodaļā (LA 36, Rīgā, Kr Valdemāra ielā 70). Pieredze, zināšanas un zāļu izgatavošanas knifiņi ir viņas trumpis, par kuriem sajūsmā ir ne tikai kolēģi, bet arī daudzi ārsti.

Gan kolēģi, gan klienti augstu vērtē Alīnas Kriviņas (LA25, Rīgā, Dižozolu ielā 2) darbu. Viņas sniegtā informācija ir plaša un vienlaikus viegli saprotama. Paralēli farmaceites darbam  aptiekā Alīna ir mācībspēks Rīgas Stradiņa universitātē.

Par InessuSniedzi (LA3, Engurē, Jūras ielā 60a) balso vairāku aptieku klienti Kurzemē, jo viņa ir apsviedīga, rūpīga un atbildīga. Kā viņa spēj atcerēties visu klientu vajadzības?! Farmaceites prāta failos ir ārkārtīgi plaša informācija, un viņa liek to lietā!

Kurš gan nezina Talsu aptieku autoostā! Ejot pa pilsētu kopā ar Ilonu Reneslāci, kļūst skaidrs – viņu šeit pazīst visi, ne tikai talsenieki, bet arī novada ļaudis. Ar savu attieksmi un profesionalitāti Ilona ir tas magnēts, kas pievelk labos vārdus un pateicības, ko saņemam par šo aptieku.

Inas Napskas personā Dundaga ir tikusi pie augstas klases farmaceites. Viņa apguvusi arī veterinārijas zināšanas, tāpēc savu „paldies” ar saimnieku starpniecību aptieķniecei sūta arī viņu četrkājainie draugi!

Sirsnīgus vārdus Aivitai Bogutei velta Ventspils aptiekas (J. Poruka ielā 13) klienti, īpaši hronisko slimību pacienti, uzsverot, ka viņa ir iejūtīga, iedziļinās nebūt ne vieglās situācijās. Turklāt šajā aptiekā īpašā cieņā ir arī homeopātija.

Bauskas aptiekas (Dārza ielā 7, korpuss 3) apmeklētāji, īpaši seniori un hronisko slimību pacienti, atzinīgi vērtē vadītājas Lailas Vāveres darbu, īpaši izceļot farmaceitiskās aprūpes augsto kvalitāti un cilvēcīgumu, kā arī to, ka Laila tur cieņā aptiekas tradīcijas.

Ādažu aptieku (tirdzniecības centrā Apelsīns) apmeklē pastāvīgie klienti, te iegriežas arī NBS karavīri un garāmbraucēji, kas dodas uz Igauniju. Viņus vienmēr laipni sagaida vadītāja Diāna Kamraza. Par viņu var teikt – farmaceita, tāpat kā ārsta, darbs nevar tikt balstīts uz nojautām, pieņēmumiem un varbūtībām, un Diāna tiešām redz vismaz trīs soļus uz priekšu. Profesionalitāte, pieredze, zināšanas – lūk, viņas trīs vaļi!

Aptiekas vadītajai Sanitai Trautmanei (LA55, Rīgā, Skolas ielā 5, medicīnas centrs ARS) pateicības plūst no vismaz trijiem virzieniem – no medicīnas centra ARS speciālistiem, no reto un hronisko slimību pacientiem (zināšanu apjoms, ar kādu Sanita viņus nodrošina, ir apbrīnas vērts!) un speciālistiem, kas strādā citviet.

Juta Krūmiņa (LA2, Rīgā, Tēriņu iela 56) ir superatsaucīga, iejūtīga farmaceite, ar īpašu attieksmi pret klientiem. Robeža ar Mārupi, kur atrodas aptieka, un netālu esošā Veides ārstu prakse, Bieriņu muižas šarms un izvietojums ēkā ar īpašu auru – tas viss sekmē Jutai adresēto „paldies” apjomu. Uzskatāma liecība jau gadiem ir arī klientu atnestie ziedi.

Lapmežciema un citu apkārtnes ciemu iedzīvotāji, arī vasarnieki, ir dāsni, sakot „paldies” savai farmaceiti Ilzei Kalējai (LA6). Viņas profesionalitāti apliecina epiteti: „padomdevēja”, „glābēja”, „vienmēr laipna”, „rūpīga pret katru aptiekas klientu”.

 

Vaiņodē cienīta un augsti vērtēta ir farmaceite Jeļena Gužīte (LA11 filiāle). Par viņas darbu pateicīgi ir gan hronisko slimību pacienti, gan slimojošie ar retām slimībām.  Liepājniece katru dienu mēro ceļu uz Vaiņodi, kur Jeļenu jau uzskata par savējo. Sliktu laikapstākļu gadījumā Jeļenai nav jāraizējas – naktsmājas atradīsies!

 

Šajā mobilajā laikmetā daži desmiti kilometru ir sīkums, un mazāku apdzīvoto vietu iedzīvotāji parasti tiecas uz lielākam pilsētām, taču Skrundā ir citādi, lielā mērā arī pateicoties Ievai Juzumai (LA16, Skrundā, Kuldīgas ielā 4) – zinošai, iejūtīgai un progresīvai farmaceitei. Aptiekas klientu ģeogrāfija ir plaša, apkārtējie neizvēlas Kuldīgu, bet gan Skrundu, un pateicības ceļo pat no citiem reģioniem. Īpašs paldies Ievai no stomas pacientiem!  

 

Jelgavas aptiekas (LA37, Jelgavā, Dobeles šosejā 7) vadītājai Tatjanai Konstantinovai labus vārdus par augsto profesionalitāti velta gan pilsētas iedzīvotāji, gan tirdzniecības centra Marta darbinieki (aptieka atrodas tā telpās). Mūsu uzmanību piesaistīja fakts, ka Tatjanai izteikta pateicība arī par iesaistīšanos pilsētas dzīvē.  Piemēram, viņa ir iniciatore aptiekas līdzdalībai pilsētas svētku gājienā un citās aktivitātēs.

 

Domājat, ka Jaunciems, atrodoties Rīgā, lielpilsētā ir pilnībā asimilējies? Nekā nebij’!  Savējie savējos zina un novērtē. Runā, ka pret savējiem ir pat prasīgāki. Farmaceite Irina Paļonova (LA44, Rīgā, Jaunciema gatvē 182E ) šeit ir savējā un savējos mīl divtik, turklāt, spriežot no atsauksmēm, to dara, nedalot jaunciemiešos un apkaimes viesos.

 

Guna Džeriņa un Baiba Beronte (LA50, Priekulē, Aizputes ielā 5) ir enerģiskas, zinošas, rūpīgas un iejūtīgas pret katru Priekules un tās apkārtnes iedzīvotāju. Pateicības par abām farmaceitēm esam saņēmuši arī no cilvēkiem, kas šajā aptiekā iegriezušies pa ceļam.

 

“No viņas nāk tāds miers un pārliecība, tāds dziļums – burtiski spītējot pandēmijai! Mums, aptiekas klientiem, tieši tas ir pats galvenais! Paldies Kitijai!” Šie vārdi veltīti Kitijai Blumfeldei (LA 42, Rīgā, Maskavas ielā 220b). Ko tur vairs piebilst?! Jā, viņa daudz zina, daudz lasa, arvien papildina savas zināšanas un dalās tajās ar citiem. Īstam farmaceitam attīstība ir ielikta šūpulī!

 

Aptiekas vadītāja Ļubova Pavlova (Rīga, Ziepniekkalns, tirdzniecības centrs Mego) tiek raksturota kā dzīvsudrabs. Viņa pagūst visu – redzēt, ieteikt, apkalpot. Viņa nekad nav mierā un nav vienaldzīga. Ļuba nenogurusi atbild uz klientu jautājumiem un allaž atgādina neārstēties pašiem, bet iet pie ārsta, pievērst uzmanību zāļu lietošanas grafikam utt.

 

Jūrmalas ģeogrāfiskā forma ir īpaša – gara strēle, kuras gandrīz tālākajā galā atrodas Sloka ar bijušo universālveikalu, kurā tagad izvietota aptieka. Tur strādā Sandra Karlsone – rūpīga, ļoti iejūtīga un profesionāla farmaceite. To atzīst arī aptiekas klienti no citām Jūrmalas daļām.

 

Olaines aptiekas  (LA57, Olainē, Kūdras ielā 16) farmaceite Arina Sačivko ir lieliska profesionāle, uzmanīga un draudzīga, spēj atrast kopīgu valodu ar katru klientu. Un vēl – viņa ir prātā paliekoša! Tagad, kad aiz maskas redzamas tikai acis, Arinu atpazīst pēc skatiena – tas ir iedrošinošs, nomierinošs, ar pozitīvisma dzirkstelīti.

 

Lai labā tradīcija, kad saņemam jūsu atsauksmes, turpinās! Mēs priecāsimies saņemt arī jūsu ierosinājumus un idejas, lai mūsu sadarbība kļūtu vēl auglīgāka!

  • e-pasts: eaptieka@eaptieka lv
  • adrese: Rūpnīcu iela5, Olaine, Olaines novads, LV-2114
  • sociālie tīkli

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.