LV
RU

Lai acīs netrūktu mitruma!

Lai acīs netrūktu mitruma! Vai esat kādreiz domājuši, kāpēc tirdzniecības centros, bankās, birojos ir tik daudz nogurušu cilvēku? Katrs visi no viņiem cieš no sausas deguna gļotādas, iesnām vai klepus, iekaisušām, sarkanām acīm, asarošanas, sausas ādas... Atgādina epidēmiju?
No otras puses, tā arī ir epidēmija. Un to ir sekmējusi civilizācija: metāla konstrukcijas, stikls, plastmasa, slēgta gaisa cirkulācijas sistēma (dzesēšana un sildīšana), datori... Tā ir vide, kurai cilvēks nav radīts. Tomēr viņš dzīvo. Bet vai tiešām dzīvo? Vai vienkārši cenšas izdzīvot šajos betona, stikla un plastmasas džungļos? Medicīnas pētījumi parāda skarbo patiesību: mūsdienīgas ēkas, modernās tehnoloģijas, datori, sarežģītie televizoru ekrāni grauj līdz šim unikālāko struktūru - cilvēka ķermeni.

"Neveselas" ēkas rada nespēku

Sadzīves piesārņojuma noteikšana, tāietekmes analīze uz cilvēka veselību, līdzekļu un metožu izstrāde, lai nodrošinātu aizsardzību, ir daudzu nozaru speciālistu mērķis. Daudzu valstu zinātnieki pievērš lielu uzmanību tā saucamajam "neveselās ēkas sindromam". Ilgu laiku uzskatīja, ka raksturīgās "slimo ēku sindroma" pazīmes parādās tikai birojos, kuru labiekārtošanai tika izmantoti dažādi sintētiskie un ķīmiskie materiāli. Tagad ir pierādīts, ka "slimo ēku sindroms" attīstās arī dzīvojamās telpās. Ļoti bieži sindroms rodas vietās, kur gaiss cirkulē pēc slēgtā loka principa, proti, jaunajās telpās. To raksturo piecas galvenās simptomu grupas: kairinājums vai acu sausums, deguna, rīkles vai ādas sausums, centrālās nervu sistēmas traucējumi, garšas un smaržas izmaiņas. Galvassāpes un alerģijai līdzīgas reakcijas nomoka cilvēkus ne tikai specifiskās telpās, bet arī citur.

Sausais gaiss un datori kaitē acīm

Pasaules pētījumu rezultāti par iekštelpu gaisa ietekmi uz veselību liecina, ka daudzu slimību cēlonis ir slikta iekštelpu gaisa kvalitāte, jo īpaši saistībā ar sausu gaisu un sliktu telpu ventilāciju. Istabas temperatūra, zems relatīvais mitrums un statiskā elektrība ir galvenie faktori, kas izraisa sausās acs. Daudzu zinātnieku pētījumi liecina, ka dators (kā arī citas iekārtas) izmaina gaisa temperatūru un relatīvo mitrumu, un pozitīvi lādētās daļiņas uzkrājas uz sejas, datoru lietotājiem uz acs virsmas un var izraisīt alerģiskas reakcijas, acu apsārtumu, kairinātas acis, ādas izžūšanu un plaisāšanu. Saskaņā ar daudzu pētnieku secinājumiem, problēma ir īpaši aktuāla telpās ar gaisa kondicionieriem un plastmasas logiem. Šajās telpās temperatūra ir augstāka, relatīvais mitrums ir ļoti zems, gaiss ir sauss, un rodas labvēlīgi apstākļi ādas un gļotādu izžūšanai. Pētījumi arī pierādīja, ka, strādājot pie datora telpās ar plastmasas logiem, biežāk diagnosticēsausās acs sindroms (SAS).

Kas ir Sausās acs sindroms?

Sausās acs sindroms - asaru plēvītes un acs virsmas slimība, ko izraisa daudzi faktori. SAS parādās kā acu diskomforts, redzes traucējumi, nestabila asaru plēvīte un acs virsmas bojājumi. Šie procesi sākas ar palielinātu asaru osmolaritāti (palielināta sāļu koncentrācija) un acs virsmas iekaisumu (International Dry Eye Work Shop2007). Viens no biežākajiem SAS iemesliem – intensīvāka ūdens iztvaikošana no acs virsmas, kā rezultāts mūsu izvēlētajam dzīvesveidam: ilgstoša atrašanās "neveselās" telpās, darbs pie datora, TV skatīšanās.


Lai samazinātu kaitīgo faktoru ietekmi uz acīm, rekomendē biežāk vēdināt telpas, mitrināt gaisu, strādājot ar datoru, regulāri ieviest pauzes, valkāt aizsargbrilles, lietot pilienus, kas mitrina acis. 

Optive TM ir unikāls acs virsmu šūnu aizsargājošs sastāvs

Vairums mitrinošo acu pilienu mazina tikai simptomu izpausmi. Mitrinot acs virsmu, daži līdzekļi arī stabilizē asaru plēvīti, lipīdu slānīti un samazina ūdens iztvaikošanu no acs virsmas. Optive TM ģimenei paredzētie pilieni ir visu šo īpašību kombinācija, papildināta ar acs virsmas sadzīšanu stimulējošām un unikālām osmoprotekcijas īpašībām. Iekļūstot šūnās, Optive TM neļauj tām zaudēt ūdeni, un pasargāno priekšlaicīgas bojāejas. Tas samazina iekaisuma vielu izdalīšanos un veicina veselīgu asaru sekrēciju. Optive TM pilieni ir vienīgie, kas atšķiras ar visu nepieciešamo īpašību kopumu vienā pilienā:
  • mitrinošie acu pilieni īslaicīgi atjauno asaru plēvīti;
  • Optive Plus TM papildus satur rīcineļļu, kas pastiprina dabīgo lipīdu slānīti, aizkavējot ūdens iztvaikošanu no acs virsmas;
  • Optive TMatjauno normālu asaru plēvīti un iekļauj ūdeni acs virsmas šūnās.

Visi Optive TM produkti ir unikāli!
Tie:
  • garantē osmoprotekciju un acs virsmas šūnu aizsardzību;
  • paātrina acs virsmas šūnu dzīšanu, sekmējot šūnu atjaunošanos;
  • nodrošina ilgstošu acs virsmas komfortu, pateicoties 24 stundu mitrinošam efektam.
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.