LV
RU

Lai matiem dzīvesprieks

Lai matiem dzīvesprieks Pētījumi pierāda, ka mati pirmie reaģē gan uz nepareizu uzturu, gan uz antibiotikām, vitamīnu trūkumu, hronisku slimību saasināšanos utt., turpretim kopti mati palielina imunitāti.

 

Nereti uztraucamies, ka mati taukojas, tomēr tā ir normāla ādas aizsargreakcija. Katra matiņa folikulam blakus atrodas tauku dziedzeris, kas nepārtraukti ražo taukus. Tie noklāj galvas ādu, lai uzturētu normālu ph līmeni un neļautu izžūt. Ja tauku dziedzeru darbība pastiprinās, mati pārlieku taukojas, tāpat notiek arī no hormonāliem traucējumiem un nepareiza uztura, jo mati galvenokārt izmanto tās pašas barības vielas, ko smadzenes un sirds.

Matu atveseļošanai ieteicams lietot produktus, kas satur A vitamīnu. Svarīgi rūpēties arī par asins cirkulāciju galvā – to stimulē regulāra (vismaz divreiz dienā) matu ķemmēšana. Protams, jāizvēlas piemērota ķemme un suka. Vislabāk, ja tās ir no dabiskiem materiāliem. Ķemmei jābūt ar retiem zariem (izņemot ļoti īsu matu griezumu – tad labāk izmantot ķemmi ar bieziem zariem), bet sukas zobiņiem – ar noapaļotiem galiem. Ķemme jāmazgā tikpat bieži, cik mati!

Mati jāmazgā regulāri, tomēr ne pārlieku bieži, jo tas var izjaukt ādas dabisko līdzsvaru, un tauku dziedzeri to kompensēs, strādājot vēl intensīvāk. Ieteicamas matu maskas, piemēram, zilie māli ar ūdeni un olas dzeltenumu. Pirms mazgāšanas šāds maisījums labi attīra tauku dziedzeru kanāliņus, un mati mazāk taukojas.

 

Cilvēka ādā ir apmēram 300 tūkstoši tauku dziedzeru, visvairāk uz galvas, sejas, muguras un krūtīm, un vairāk nekā 2 miljoni sviedru dziedzeru. To darbība ādai ir tikpat svarīga kā sirds vai kuņģa darbība.

! Kāpēc pirmais iespaids ir tik svarīgs? Tāpēc, ka attiecības varam veidot tikai ar tiem cilvēkiem, ar kuriem rodas savstarpējas simpātijas un kuri spēj mūs novērtēt. Zinātnieki uzskata, ka šajā impulsu skalā ādai un matiem ir ļoti liela loma.

 

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.