LV
RU

"Latvijas aptieka" dāvana pastāvīgajiem klientiem - kalendārs ar 13 unikālām fotogrāfijām.

Kā jauka tradīcija ir "Latvijas aptieka" kalendārs – 52 lappuses biezs informatīvi izglītojošs izdevums, kas veic ne tikai kalendāra funkciju, bet ir arī noderīga lasāmviela.


Kalendāra vizuālais noformējums ir veidots sadarbībā ar nodibinājumu "Zinātnes un inovāciju parks", kas par godu Latvijas valsts simtgadei organizēja projektu "Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss "Mana zeme skaistā"". Tātad, tie ir bērnu fotografēti darbi.

Arī šogad kalendāru dāvinām mūsu pastāvīgajiem klientiem – gan privātpersonām, gan biedrībām un organizācijām, kuras esam atbalstījuši un turpinām atbalstīt.  

Informācija par Latvijas skolu jaunatnes fotokonkursu "Mana zeme skaistā"

Par godu Latvijas valsts simtgadei Nodibinājums “Zinātnes un inovāciju parks” organizēja projektu “Latvijas skolu jaunatnes fotokonkurss ”Mana zeme skaistā”. Konkursa mērķauditorija bija skolēni no 1. līdz 12.klasei. Projekta būtiskākā aktivitāte - fotokonkurss, kura ietvaros skolēni tika aicināti uzņemt Latviju raksturojošas fotogrāfijas, izmantojot mobilos telefonus un fotoaparātus.

Projekta mājaslapā www.manazemeskaista.lv katrs skolēns varēja ievietot vienu savu attēlu. Skolēnu darbus varēja aplūkot un par tiem nobalsot jebkurš lapas aKopumā piedalījās 259 skolas no visiem Latvijas reģioniem, iesniegti 7043 darbi, no kuriem 2033 tiks pārvērsti fotogleznās, priecējot projekta dalībniekus, mācību iestāžu audzēkņus un mācībspēkus.

Lai projekts norisinātos veiksmīgi, nozīmīgs ir bijis uzņēmēju atbalsts. Paldies visiem projekta atbalstītājiem un sadarbības partneriem.

Rezultāts, kas sasniegts, ir fantastisks! Paldies komandai un visiem projekta atbalstītājiem! Gandarījums par paveikto motivē rast un īstenot jaunas projektu idejas. 

Nodibinājuma "Zinātnes un inovāciju parks" valdes priekšsēdētājs Jānis Letinskis

 

 

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.