LV
RU

"Latvijas aptieka" farmaceites saņem Goda nosaukumu "Gada Farmaceits 2020"

Svētku nekad nav par daudz! Latvijas aptieka svin ne tikai Valsts dzimšanas dienu, bet arī esam lepni par

sniegto atzinību un novērtējumu divām Latvijas aptieka farmaceitēm – Alīnai Kriviņai un Vijai Šulcei, saņemot Goda nosaukumu “Gada Farmaceits 2020”, ko piešķir Latvijas Farmaceitu biedrība.

Šī gada 12 nominantu vidū Latvijas Farmaceitu biedrība iekļāva divas mūsu farmaceites un abas šo godpilno nosaukumu arī saņēma.


Nedrīkst nepieminēt divas svarīgas lietas: pirmkārt, cik svarīgi tikt novērtētam tieši no profesionāļu puses! Šeit mazāks ir emocionālais vērtējums, pamatu veido amata brāļu - augstas raudzes speciālistu, sniegtā darba un devuma analīze.


Otrkārt, turpinām iesākto tradīciju, kad balvu saņem nevis viena, bet DIVAS mūsu aptieku tīkla farmaceites. Ne katrs aptieku tīkls var lepoties ar šādu atzinību, pie tam, ne pirmo gadu! Tas atkārtoti apliecina mūsu profesionalitāti un zināšanas, arī farmaceitiskās aprūpes, ko sniedzam mūsu klientiem, kvalitāti.


Latvijas aptieka 25,
Dižozolu ielā 2, Rīgā, farmaceitei Alīnai Kriviņai

tiek piešķirts par ieguldījumu farmaceitu profesionālajā tālākizglītībā, par aktīvu līdzdalību SIA “Latvijas aptieka” projektos, kas vērsti uz efektīvas farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstīšanu, par klīniskā farmaceita lomas stiprināšanu primārās veselības aprūpes ietvaros.

Latvijas aptieka 3, Engurē aptiekas vadītājai Vijai Šulcei

Goda nosaukums “Gada Farmaceits 2020” tiek piešķirts par ieguldījumu iedzīvotāju farmaceitiskajā aprūpē, par farmaceita profesijas prestiža celšanu un sabiedrības izglītošanu,  par  profesionalitāti sadarbojoties ar citiem veselības aprūpes speciālistiem.

 

Alīna Kriviņa aptiekā strādā kā farmaceite, kuras ikdiena ir saistīta klientu apkalpošanu. Alīna ir ne tikai vērtīga kolēģe savam aptiekas kolektīvam, bet visam lielajam Latvijas aptieka kolektīvam. Pateicoties Alīnai ir veidoti mācību semināri, kuros tālākizglītību var apgūt visi farmaceiti. Tagad Alīna kopā ar Latvijas aptieka kolēģiem strādā pie klīniskā farmaceita  konsultācijas satura izveides ar domu  palīdzēt hroniskiem pacientiem lietot zāles pareizi un efektīvi.

Alīna regulāri piedalās daudzos mācību  projektos kā lektore un ir praktisko darba grupu vadītāja - eksperte mācību semināros. Alīnai ir publikācijas profesionālos izdevumos:  “Materia Medica” un “ Doctus”.

Līdztekus darbam aptiekā, viņa jau piekto gadu docē Rīgas Stradiņa universitātē (RSU)  mācot klīnisko farmakoloģiju, un arī Rīgas 1. medicīnas koledžā – pasniedzot farmakoterapiju.

2020.gada 24. janvārī Alīnas darbs ir novērtēts ar Latvijas aptieka valdes Goda rakstu par ieguldījumu aptiekāru profesionālajā attīstībā.

Vija Šulce ir farmaceite, kas darbojas farmācijas nozarē vairāk nekā 36 gadus, un vairāk kā 25 gadus strādā Engurē, tagad Latvijas aptiekā 3 vadītāja.

Ar savu darbu viņa viennozīmīgi stiprina farmaceita profesijas nozīmīgumu un sniedz ieguldījumu iedzīvotāju izglītošanā par pareizu zāļu un uztura bagātinātāju lietošanu. Viņa atrod individuālu pieeju katram klientam un, pateicoties sniegtajiem padomiem,  tie ātrāk atveseļojas.

Vija ir iniciatore un līdzveidotāja Latvijas aptieka tīklā noritošajām “Sāpju” pacientu atbalsta programmai un Alerģijas pacientu atbalsta programmai, kas ietver padziļinātu darbu gan ar klientiem, gan pašvaldību, gan veselības aprūpes speciālistiem.

Par godprātīgu attieksmi pret veicamo darbu, savu novadu un sabiedrību 2018.gadā Vija Šulce saņēma nomināciju Gada cilvēks Engures novadā.

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.