LV
RU

"Latvijas aptiekai" 10!

 Tā ir nozīmīga darba jubileja, turklāt šoreiz šis notikums pašiem jubilāriem sagādājis sevišķi patīkamu pārsteigumu – nule apkopotajā pētījumā Cilvēcīgāko zīmolu tops* SIA Latvijas aptieka ieguvusi augstu novērtējumu! 

Interesanti – pirms divpadsmit gadiem aptaujā par gada spārnoto teicienu tika atzīts „Pārāk liela cilvēcība sabiedrībai bieži nav saprotama”. Vārds cilvēcīgs ikdienas leksikā joprojām tiek lietots reti – pārāk reti! Iespējams, mēs vienkārši kautrējamies skaļi atzīties, ka dziļi sirdī pēc tā ilgojamies. Jo šis vārds savstarpējās attiecībās nozīmē laipnību, sirsnību, labestību, atsaucību, izpalīdzību, godprātību, cieņu. Tieši tādus cilvēkus vēlamies sev līdzās, un paši gribam būt tādi.

Mums ikvienam ir svarīgi vienam pret otru izturēties iejūtīgi, ar sapratni un cieņu. Cilvēcība – tā ir liela vērtība! Kā rakstīja sengrieķu fabulists Ēzops, „neviens laipnības darbs – lai cik liels vai sīks – nekad nav velts”! To apliecina arī Cilvēcīgāko zīmolu tops. Tolerance, cilvēcība un augstsirdība – tās ir ļoti svarīgas īpašības, ļoti augsta iejūtības pakāpe. Latvijas aptiekai tiešām ir augsti vērtību kritēriji ne tikai ikdienas darbā, bet arī cilvēcisko attiecību latiņa. Kā dārznieks lolo puķes savā dārzā, tāpat šis uzņēmums kopj cilvēcību, nesavtīgi steidzoties palīgā tiem, kam klājas grūti, atbalstot tos, kuriem vajadzīga palīdzība, iedvesmojot tos, kam ceļā nepieciešams uzmundrinājums.

Produkti un farmācijas iestādes ar Latvijas aptiekas vārdu šo desmit gadu laikā ne tikai ieguvuši plašu atpazīstamību, bet arī uzticību. Ar cilvēcību mēs varam atbalstīt un palīdzēt cits citam. Lai šādi cilvēcības stāsti arī turpmāk veido mūsdienu sabiedrību! Katra diena ikvienam sniedz neskaitāmas iespējas būt laipniem – mājās, birojā, uz ielas, aptiekā, pa tālruni... Ne velti saka – no gaismas vienā cilvēkā iedegas gaisma citos cilvēkos! Sabiedrība kļūst labāka, ja visi iet cilvēcības ceļu.

Cilvēcība, Gaisma, Mīlestība – šīs vērtības caurvij un satur kopā pasauli un veido drošu nākotni!
Jūsu Latvijas Aptieka

 

 * Izpētē  iekļauti 304 zīmoli 27 kategorijās. Aptaujāti 1002 ekonomiski aktīvi Latvijas iedzīvotāji vecumā  no 15 līdz 74 gadiem. Izpētes lauka darbs: 2021. gada jūlijs–augusts. Izpēti veica un kvalitāti garantē  RAIT. (https://balticbrands.eu/en/rankings/most­humane/lv/2)

 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.