LV
RU

"Latvijas aptiekas" labie darbi 2018. gadā

Pirms iet tālāk, der palūkoties atpakaļ. 2018. gads, kas ritēja Latvijas valsts simtgades zīmē, mums paliks atmiņā ar daudziem interesantiem notikumiem un labiem darbiem.

Latvijas valsts simtgades zīmē.
Viens no ievērojamākajiem un vērienīgākajiem pasākumiem, kas sniedza brīnišķīgas emocijas, – XXVI Vispārējie Dziesmu un XVI Deju svētki, kas notika no 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Latvijas aptieka bija ne tikai dalībnieku un skatītāju rindās, bet pirmo reizi savas neilgās pastāvēšanas laikā arī kā šo svētku atbalstītāji. Katram dalībniekam nodrošinājām šim nozīmīgajam laikam pirmās nepieciešamības lietas: mitrās roku salvetes, Latvijā ražotu krēmu, lai palutinātu nogurušās kājas, un ūdensnecaurlaidīgus plāksterus. Labie vārdi, ko savos stendos saņēmām gan no dalībniekiem, gan apmeklētājiem – tautiešiem no visas pasaules –, silda mūsu sirdis joprojām.

Rūpes par katru! Latvijas aptiekas kurss – augstvērtīga farmaceitiskā aprūpe un individuāla pieeja. Mūsu klienti atzinīgi vērtē ieviestos jauninājumus, speciālos pasākumu kompleksus konkrētām grupām, No 2018. gada 1. janvāra Senioru atbalsta programmai pievienojusies arī Invalīdu atbalsta programma: uzrādot Latvijas aptiekas klienta karti un invalīda apliecību, daudziem produktiem, arī pērkot tikai vienu iepakojumu, tiek piešķirta atlaide līdz pat 15%. Diabēta pacientu atbalsta programmai pievienojusies arī Alerģijas pacientu atbalsta programma, un sadarbībā ar Latvijas Multiplās sklerozes asociācijuMultiplās sklerozes pacientu atbalsta programma. Turklāt atbalstu sniedzam nevis vienreizēji, bet gan katru mēnesi, un dodot tieši to, kas attiecīgajai grupai visvairāk nepieciešams, nodrošinot izdevīgas iepirkšanās iespējas un atlaižu politiku, regulāri piedāvājot dažādas bezmaksas iespējas.

Modernas un ērtas aptiekas. Farmācijas iestādes ar mūsu valsts vārdu uz košām zili zaļām izkārtnēm atrodas visos Latvijas novados, un mēs turpinām renovēt vēl. Jaunākais veikums – Pārdaugavā, Bieriņos. Šajā apkaimē ietilpst Mārupe, Ozolciems un Petriņciems. Aptieka Tēriņu ielā 56 piedzīvojusi pasakainas pārvērtības – gan klientiem, gan darbiniekiem radītas papildu ērtības. Arī šajā farmācijas iestādē klientus iepriecina Latvijas aptiekas ierastais dizains – aerofotogrāfa Mihaila Ignata uzņēmumi no putna lidojuma.

Aptiekas senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Latvijas aptiekas specializētie farmācijas centri – Senioru aptiekas – jau iemantojuši klientu atzinību. Tajās medikamentu uzcenojuma koeficients ir samazināts, un, uzrādot pensionāra apliecību, ar atlaidi var iegādāties gan recepšu (izņemot kompensējamos), gan bezrecepšu medikamentus, gan uztura bagātinātājus, medicīnas un citas preces. Tā kā ne visi klienti ir iesaistījušies kādā organizācijā, kas viņiem varētu sniegt atbalstu, Latvijas aptieka tagad gadā arī par invalīdu aptiekas statusu. Gandrīz katrā Rīgas rajonā mums jau ir pa senioru un invalīdu aptiekai, un tādas ir arī Rēzeknē, Kārsavā un Talsos. Tajās klientiem tiek piedāvāti ekonomiski risinājumi – piemēram, grupās, kurās iespējama zāļu aizvietošana, atbilstoši diagnozei paredzētajiem atlaides procentiem tiek ieteikti valsts apmaksātie lētākie analogi, kuru aktīvā viela ir identiska.


Lepojamies! Latvijas Farmaceitu biedrības gada konferencē 9. novembrī titulu Gada Farmaceits kopā ar sudraba un cirkonija piespraudi saņēma mūsu Sanita Āboliņa – Skrundas Latvijas aptiekas 16 vadītāja. Šis nozīmīgais apbalvojums apliecina viņas darba augsto novērtējumu – tāds tituls tiek piešķirts farmaceitam, kurš savus amata pienākumus veic profesionāli un godprātīgi un ir iemantojis klientu, kolēģu un sadarbības partneru cieņu. Sanitas darba spējas un intereses ir apbrīnojamas – viņa atrod laiku arī zinātniskām publikācijām, piedalās starptautiskās konferencēs, ir bijusi mācībspēks Rīgas Stradiņa universitātē, turklāt ir arī māmiņa mazajai Alisei. Saņēmusi augsto apbalvojumu, Sanita atzinās: „Tā man ir pirmā atzinība, ļoti patīkams novērtējums tam, ko daru ikdienā. Bet tā ir tikai viena pieturas zīme manā ceļā. Farmaceita darbs ir nepārtraukts. Man vēl ir ļoti daudz, ko apgūt!”

Lai stārķiem netrūkst darāmā! Jaunas dzīvībiņas nākšana pasaulē ir priecīgs notikums ģimenē, un arī valsts ir lepna par to. Latvijas aptiekas turpina atbalstīt grūtnieces un jaunās māmiņas. Nenokavējiet – uzrādot Mātes pasi, līdz 31. janvārim vēl var saņemt dāvanu no Latvijas aptiekas un Tonus Elast – atlaidi līdz 50%, iegādājoties grūtnieču jostu un pusgarās zeķes. Vairāk informācijas – latvijasaptiekas.lv

Ar Latvijas vārdu. Klientu iecienītais zīmols Latvijas aptieka, kas izveidots 2012. gadā, arvien turpina paplašināties. Mūsu ikdienā pats galvenais ir atbildība, atsaucība, cilvēcīgums un individuāla pieeja – gan sniedzot palīdzību Stendes jaundzimušajiem, gan atbalstot Zirņu pagasta seniorus, gan turpinot izdot laikrakstu Latvijas Pensionārs, utt. Aktīvi iesaistāmies un paši iniciējam aktivitātes – Talsos, Stendē, Olainē, Mārupē, Rēzeknē, Kārsavā, Vaiņodē, Jūrmalā, Rīgā, Rojā, Engurē un citur. Esam gandarīti, ka mūs novērtē gan iedzīvotāji, gan pašvaldības.

Arī prāts jātrenē! Antioksidanti, vitamīni, omega-3 taukskābes, vēl citi uztura bagātinātāji... Jā, labas veselības uzturēšanai tas viss ir vajadzīgs, bet atcerieties arī rakstnieces Agatas Kristi šarmanto varoni Erkilu Puaro! Risinot noslēpumainus noziegumus, viņš vienmēr paļāvās uz savu „mazo pelēko šūniņu” spēku! Smadzeņu darbības regulāra stimulēšana ir ārkārtīgi svarīga un arī aizraujoša – to apliecina Kārsavas entuziasti ar Martu Ločmeli priekšgalā (viņa piešķirts tituls Goda jaunīts), kas jau divas sezonas (katrā notiek trīs pasākumi) ir rīkojuši erudīcijas spēli Pruota spielis „Aļberts”. Tajā piedalās dažāda vecuma un profesiju pārstāvji no Kārsavas un Rēzeknes novada, un spēles gaita ir nemainīga – trīs stundu garumā komandas sacenšas, izspēlējot 10 tēmas. Pasākumu organizē sporta kluba Kuorsova, bet Latvijas aptieka ir viena no tā atbalstītājiem.

Asinsdonoriem. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, regulārie asinsdonori dzīvo vidēji par pieciem gadiem ilgāk, jo viņiem notiek asinsrades sistēmas aktivizēšanās, asins šūnas atjaunojas, organisms ražo jaunas, kas efektīvāk izplata skābekli, un uzlabojas imunitāte. Savukārt viena ziedotā asins deva palīdz trijiem cilvēkiem. Atbalstot Valsts asinsdonoru centru un veicinot asinsdonoru kustību, Latvijas aptieka tiem, kas asinis ziedo vismaz trīs reizes gadā, sarūpējusi Donora Sudraba karti, kas dod iespēju saņemt atlaides mūsu aptiekās un sadarbības partneru medicīnas iestādēs.

Skaistuma banka. Mūsu vērienīgākais piedāvājums pērn – maksāt par daļu no pirkuma ar Skaistuma bankas karti, tērējot uzkrājumu (72 eiro), nevis savu naudu! Šī akcija būs spēkā vēl līdz 14. februārim. Arī turpmāk Skaistuma banka piedāvās jaunas priekšrocības!

Būsim kopā! Gan noderīgu informāciju, gan radošus konkursus un loterijas ar vērtīgām balvām meklējiet sociālajos tīklos, mūsu profilā Facebook un mājaslapā www.latvijasaptiekas.lv
 
JAUNS PRODUKTS / ĪPAŠIE PIEDĀVĀJUMI
Aija:
Mans paziņa ir pārdzīvojis sirds infarktu, bet neko nav jutis. To, ka ir bijis infarkts ir uzzinājis pēc krietna laika. Kā rīkoties šādam cilvēkam, kuram pēc pārciesta sirds infarkta, kuru pats nav jutis, pašsajūta ir normāla. Vai būtu jāveic kādi papildus izmeklējumi? Vai profilaktiskos nolūkos būtu jāsāk lietot kādi medikamenti? Aija
Oļegs Orlovs - kardiologs
Ir gadījumi, ka cilvēks ir pārcietis miokarda infarktu, bet pats par to nemaz nezin vai to neatceras. Gadās, ka miokarda infarkts ir nomaskēts ar citu problēmu (mugurkaula slimība, žultsakmeņu slimības un citas). Pilnīgi nemanāms miokarda infarkts ir iespējams pacientam ar cukura diabētu. Pirmās aizdomas par iespējami pārciestu miokarda infarktu var būt veicot EKG (elektrokardiogrāfijas) izmeklējumu. Tad tiek indicēts EHO (vizuāla ultraskaņas diagnostika) izmeklējums un VEM (veloergometrijas tests sirds elektriskas aktivitātes diagnostikai). Pēc šiem izmeklējumiem var ar ļoti lielu pārliecību pateikt, vai pacientam jau ir pārciests miokarda infarkts, vai arī pacientam ir potenciāli augsts miokarda infarksta risks. Pēc tam kardiologs runās ar pacientu jau par citu invazīvo diagnostiku.